Aký kameň zvoliť pre zásnubný prsteň?

Zásnubný prsteň je jedným z prvých komponentov, ktoré spečaťujú ľúbostný vzťah dvoch partnerov. Je nesmierne dôležité, aby ste výberom oslovili vašu budúcu partnerku a vďaka tomu docielili skvelý začiatok spoločnej životnej cesty. Samotná žiadosť o ruku má totiž dlhú históriu a jej prevedenie môže povedať veľa o vašom vzájomnom vzťahu. Ako vybrať zásnubný prsteň a ktorý kameň zvoliť?

Výber zásnubného prsteňa – základy pre úspešnú voľbu

Na začiatok je pri výbere nesmierne dôležité zvoliť si rozpočet, koľko ste ochotný do prsteňa investovať. Investovať do kvalitného kúsku sa v tomto prípade nesmierne oplatí, pretože ide o symbol začiatku vašej spoločnej cesty, ktorý bude zdobiť ruku vašej partnerky po celý život. Na druhej strane je tiež veľmi dôležité vedieť sa trafiť do vkusu vašej partnerky, aby prsteň nosila sebavedomo a s radosťou.

Dobrým tipom môže byť výber s partnerkou, ale rovnako môžete vybrať aj osamote . Ak vyberáte sám je dôležité, aby ste mali pojem o vkuse vašej partnerky – môžete ho nadobudnúť prezretím jej šperkovnice, alebo spoločným pozeraním výkladov, či internetových obchodov.  Šperky patria medzi väčšie investície, ktoré sú ozdobou a majú pre partnerov aj symbolický význam.

Výber – svadobné obrúčky verzus zásnubné prstene

Svadobné obrúčky sú typické tým, že sú väčšinou jednoduché a nesmierne nadčasové. Dámska a pánska obrúčka sa takmer nelíši a má čo najminimalistickejší vzhľad. Dôraz sa kladie predovšetkým na kvalitu kovu a často sa realizujú rôzne personalizované úpravy. Ich výber sa väčšinou realizuje spoločne a tiež je nesmierne dôležité, aby na ruku presne sedeli.

Zásnubné prstene sú oblasťou, kde môžete mierne popustiť uzdu vašej fantázie. Môžu byť omnoho viac zdobené a tým môžete podporiť krásu vašej partnerky. Pokojne môžete siahnuť po jednoduchých dizajnoch, ale môžete si vybrať aj netradičné extravagantnejšie kúsky. Najnadčasovejšou klasikou je jednoduchý krúžok s jedným diamantom. Veľmi obľúbené sú však aj kombinácie viacerých menších kamienkov.

Tradičné zásnubné prstene

Farbu kovu voľte podľa preferencií vašej partnerky, aby sa jej prsteň dobre kombinoval. Tradičné zásnubné prstene disponujú bielym kameňom, pričom v súčasnosti sú nesmierne trendy aj farebné kamene. Ich výhodou je, že dokážu podčiarknuť charakter vašej partnerky a rovnako pôsobia na ruke omnoho výraznejšie.

Medzi typické voľby patria číre diamanty, ktoré sú nestarnúcou, nadčasovou klasikou. Farebné kamene predstavujú predovšetkým obľúbené drahokamy, ktorých hodnota sa určuje prostredníctvom sýtosti sfarbenia, čistoty, veľkosti, ale aj unikátnosti. Najdostupnejšie sú žlté drahokamy a najobľúbenejšie červené prevedenia. Veľmi obľúbené sú aj hnedé, oranžové, čierne, šedé, zelené, modré, či fialové drahokamy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.