Ako si vybrať tú správnu sedačku z Bratislavy

Predstavte si obývačku bez pohovky alebo gauča. Určite vás táto predstava nenadchne, pretože obývacia izby nie je bez sedacej súpravy obývacou izbou. Avšak, na to, aby tento typ nábytku plnil v tomto priestore všetky svoje dôležité funkcie, musíte si ho správne vybrať.

A nakoľko nejde o lacný doplnok s malými rozmermi, treba všetky dôležité parametre výberu zvážiť do posledného detailu. Aby sa vám to podarilo, inšpirujte sa niekoľkými zaujímavými radami.

Pohovka alebo gauč?

Je rozdiel medzi pohovkou a gaučom? Lingvisticky možno áno. Obsahovo nie. Aj keď sa k nám tieto pojmy dostali rôznymi spôsobmi, znamenajú to isté a sú vzájomne zameniteľné.

Avšak, akýkoľvek sedací nábytok, ktorý poskytuje aspoň dve miesta na sedenie, už nevyhovuje výrazom ako kreslo, stolička alebo taburetka a stáva sa pohovkou alebo gaučom. Ak je ešte väčší, stáva sa z neho obytná plocha alebo súprava.

Vyberte si správny tvar a veľkosť

Keď hovoríme o tvare a veľkosti pohovky, hovoríme o dvoch veciach.

Sedačka by mala dokonale zapadnúť do miestnosti a zároveň dobre vyzerať. S tým vám najlepšie pomôžu modely nových sedačiek na mieru.

Aj takáto sedačka by mala byť pre vás pohodlná a zároveň miestom na oddych či zábavu. Oba pojmy, tvar aj veľkosť, však môžu ísť ruka v ruke, ak si vyberiete dobrého dodávateľa.

Aká veľká môže byť pohovka?

Najprv sa uistite, že vaša nová pohovka dobre zapadá do priestoru. Ak si plánujete zariadiť úplne novú obývačku, ktorá je zatiaľ prázdna, chce to trochu viac fantázie. Určite nechcete, aby sedačka opticky prehlušila miestnosť.

Nenechajte sa oklamať tým, ako vyzerá váš obľúbený kúsok nábytku v obchode. Nábytok vo veľkom výklade často vyzerá menší ako v malom priestore obývačky. Tak na to myslite a radšej si to dobre premyslite. Pozor, o optické zväčšenie pohovky sa môžu postarať aj farby.

Správny výška a hĺbka sedadla

To, ako pohodlne sa dá na modernej sedačke z Bratislavy sedieť, súvisí aj s rozmermi hĺbky a výšky sedadla.

Ak máte sklony k bolestiam chrbta alebo to v prvom rade nechcete nechať zájsť tak ďaleko, mali by ste dbať na vhodný posed. Mimochodom, rada, že by ste mali vždy sedieť vzpriamene, je zastaraná. Skôr je dôležité z času na čas zmeniť polohu sedenia. V tomto ohľade môžete kombinovať plochý a priestranný obývací priestor s flexibilne nastaviteľným kreslom do kútika na čítanie.

„Správna“ hĺbka a výška sedu je u každého iná. Dĺžka nôh robí rozdiel, rovnako ako celková výška. Takže tu možno budete musieť robiť kompromisy.

Vyberte si správnu poťahovú látku

Pokiaľ ide o poťahovú látku na pohovku, pri rozhodovaní je potrebné zvážiť rôzne veci.

  • Ako by mal poťah pôsobiť?
  • Ako by mal vyzerať?
  • Aké ľahké by malo byť starať sa oň?
  • Má pomôcť pri alergiách (napr. roztoče z domáceho prachu)?
  • Aký rozpočet je k dispozícii?

Ak tieto detaily nepodceníte, vyberiete si tú najlepšiu sedačku, ktorá sa postará o váš komfort bez najmenších problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.