Svadobné obrúčky, ktoré to s vami vydržia celý život

Svadobné prstene sú viditeľným symbolom večného spojenia a lásky. Ich kúpa je rozhodnutím na celý život, preto ju netreba brať na ľahkú váhu. Chcete predsa aj o 20 rokov nosiť svoje obrúčky s hrdosťou a nebyť naštvaný, že ste sa vtedy správali príliš unáhlene?

Aby sme vám pomohli tento cieľ dosiahnuť, zhrnuli sme pre vás tie najlepšie tipy, ako si vybrať krásne svadobné obrúčky, ktoré to s vami vydržia čo najdlhšie.

Rady, na ktoré by ste mali pri nákupe myslieť

  • Ak vám vyhovuje matný povrch prsteňov, nezabudnite na to, že sa časom a používaním matnosť vytratí. Naopak, pri prsteňoch s vysokým leskom sa môže na povrchu šperku objaviť nejeden škrabanec.
  • Okrem vzhľadu by ste mali dbať aj na pohodlnosť svadobných obrúčok (profil obrúčky), pretože ich nosíte každý deň a nemali by vás rušiť a byť nepríjemné v rôznych každodenných situáciách. Ak veľa píšete alebo pracujete ručne, mali by ste uprednostniť moderné obrúčky z bieleho zlata so zaobleným okrajom.
  • Prstene s kamienkami a prepracovaným dizajnom sú moderné a štýlové, no praktickejší je vždy jednoduchý model, ktorý si môžete v určitých situáciách zložiť.
  • Najobľúbenejším materiálom pre svadobné obrúčky je stále zlato. V súčasnosti je väčší dopyt po spomínanom bielom a ružovom zlate. Striebro je nadčasové a lacné, zatiaľ čo zlato, paládium a platina sa vyznačujú svojou robustnosťou. Strieborné prstene alebo prstene s vysokým obsahom zlata sú mäkšie a ľahšie sa opotrebúvajú. Dôležitý je tu však aj výrobný proces a zliatina.
  • Obrúčky by ste si mali kúpiť pár mesiacov pred svadbou, najneskôr 2 mesiace pred termínom. Týmto spôsobom je možné jednoducho zohľadniť dodacie lehoty a prípadné úpravy.

Ako vidíte, nie je to nič zložité. Práve naopak, ide o veľmi jednoduché rady, ako si vybrať ten najkrajší a najodolnejší svadobný prsteň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.