Tipy na jednoduché zariadenie modernej a útulnej kuchyne bez gýča

Žiadny iný priestor v dome alebo byte nezažíva počas celého dňa tak veľký nápor ako kuchyňa. Okrem varenia sa tu stretáva rodina a priatelia pri rôznych diskusiách. Ani malé deti sa tomuto priestoru moc nevyhýbajú. A práve to všetko znamená, že je nutné si kuchynský priestor vybaviť k svojmu maximálnemu komfortu a pohodliu čo najlepšie.

Pomocou nasledujúcich tipov sa vám to určite podarí a vytvoríte si aj z kuchyne oázu pokoja a harmónie. Tak poďme spoločne na to, pretože vieme, čo vám v tejto snahe pomôže najviac.

Investujte do prírodných materiálov

Sú nielen zdraviu prospešné, ale aj krajšie. Prírodné materiály ako drevo, kameň, keramika či ratan pôsobia hrejivo, útulne a domácky. Z toho vyplýva, že to, čo platí pre obývačku, je v kuchyni ešte dôležitejšie.

Ak sa preto chcete cítiť v tomto priestore pri vytváraní chutných pokrmov naozaj dobre, rozhodne pred vysokým leskom syntetických materiálov uprednostnite napríklad drevo. V kombinácií s inými prírodnými materiálmi pôsobí útulnejšie, čistejšie, sviežo a oveľa dlhšie vydrží. Aby bol efekt ale čo najlepší, nechajte si vypracovať návrh moderného interiéru na mieru, aby mohli ďalší odborníci podľa neho postupovať v jeho realizácii.

Vytvoríte si zdravú kuchyňu

Nábytok z masívneho dreva dýcha obzvlášť domáckou atmosférou, no má aj množstvo iných výhod, najmä v prostredí, kde sa spracovávajú potraviny. Vedeli ste, že drevo je prirodzene antistatické a antibakteriálne? Nasáva vlhkosť zo vzduchu a kapilárnym saním ju zachytáva vo svojich bunkových stenách.

To pripravuje baktérie o živobytie. Ak aj tak preniknú do dreva, celá armáda tanínov alebo polyfenolov bráni tvorbe choroboplodných zárodkov a dokonca ich zabíja. Spolu s dubom sa preto borovicové drevo považuje za najúčinnejšieho ničiteľa choroboplodných zárodkov, pretože jadro obsahuje obzvlášť veľké množstvo extraktívnych látok, známych aj ako kyselina trieslová, zatiaľ čo bukové drevo má o niečo menej.

Nezabudnite na vhodnú kombináciu farieb

Krémovo biela alebo pastelové farby ako sivá, šalviová zelená či holubičia modrá na priečeliach či stene vnesú do miestnosti súčasnú sviežosť a opticky „zhodia pár kíl“ aj z tých najťažších kusov. V kombinácii s prírodným kameňom alebo drevenými pracovnými doskami pôsobia v kuchyni takéto odtiene rovnako dekoratívne, ako aj útulne.

Aj v tomto prípade si môžete nechať pri návrhu kuchyne a výbere vhodných farieb poradiť od toho najlepšieho kuchynského štúdia v Bratislave. S výsledkom budete dlhodobo spokojní, pretože realizácia kuchyne vychádzala z dielne tých najlepších profesionálov, čo je tá najväčšia záruka úspechu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.