Ako vybrať ležadlá do záhrady?


Ležadlá do záhrady poskytujú používateľom skutočné pohodlie počas letného obdobia, vrátane opaľovania a čítania kníh. Avšak výber nie je taký jednoduchý, pretože aj v tomto prípade môžeme urobiť niekoľko skutočne podstatných chýb. Čo je potrebné predovšetkým zohľadniť pri nákupe tohto nábytku, aby dobre slúžil mnoho rokov?

Záhradné ležadlá a ich správne rozmery

Dôležitým kritériom je predovšetkým to, aby boli ležadlá do záhrady skutočne pohodlné. Preto odporúčame, aby mali šírku aspoň 50 cm a dĺžku aspoň 160 cm, aby sa na ležadle dalo pohodlne ležať aj sedieť. Oplatí sa tiež zohľadniť výšku, avšak v tomto prípade všetko závisí od individuálnych očakávaní.

Keďže niektorí majú radšej ležadlá, ktoré sú položené nižšie pri zemi, a iní preferujú skôr vyššie modely. Účelom záhradného ležadla je poskytnúť používateľovi dobrý odpočinok, preto by takéto zariadenie malo byť predovšetkým pohodlné a funkčné. Prvky, ktoré to ovplyvňujú, sú uhol operadla a podrúčky. Dobré lehátko má aspoň niekoľko stupňov nastavenia. To vám umožní optimálne prispôsobiť nábytok vašim aktuálnym potrebám.

Na trhu je veľa pohodlných polohovateľných kresiel, ktoré nie sú nastaviteľné, ale možnosť flexibility je veľkou výhodou. Okrem toho mnohí používatelia oceňujú opierky rúk. Môžete si na nich oprieť ruky a ramená a uľahčujú aj vstávanie z ležadla (a niekedy aj jeho premiestňovanie).

Ležadlá do záhrady

Ďalším prvkom je opierka nôh, ktorá uľahčuje odpočinok a relaxáciu dolnej časti tela. Výrobky je možné zakúpiť v rôznych formách, pričom medzi hlavné patria štandardné záhradné lehátka v sedacej alebo polohovateľnej verzii. Jednotlivé modely sa môžu značne líšiť veľkosťou. Ich dĺžka by však nemala byť kratšia ako 160 cm (v polohovateľných verziách) a šírka 50 cm. Takéto parametre umožnia ľahký odpočinok. Ogrodosfera.pl

Trvácnosť je nemenej dôležitá

Ležadlá sú väčšinou vystavené na pôsobenie UV žiarenia, vody a poveternostných podmienok. Preto je tiež potrebné zohľadniť materiál, z ktorého sú vyrobené. Perfektným materiálom je technoratan, ale tiež niektoré druhy exotického dreva, ako aj pozinkovaný a práškovo lakovaný hliník. Plasty sa okrem toho dajú spájať, čo umožňuje dosiahnuť ešte zaujímavejší vizuálny efekt. Keď sa solárium nepoužíva, je najlepšie ho uskladniť vo vnútri na suchom mieste.

Skladať rozkladacie kreslá na plocho je naozaj jednoduché, ale na začiatku to môže byť dosť zložité. Ak chcete pomôcť, podržte ležadlo v sede, postavte sa zaň a v ľavom hornom rohu závesu ležadla by ste mali vidieť čierny štítok Denys & Fielding. Teraz vezmite podporný rám, ktorý je za polohovacím kreslom, a zdvihnite ho tak, aby bol hore a nad hornou časťou polohovacieho kresla. Teraz by ste mali mať dva nosné rámy v hornej časti a jeden v dolnej časti a vaša stolička by mala byť rovná. Údržba: Drevo záhradného ležadla je veľmi odolné, indonézske tvrdé drevo z udržateľných zdrojov nazývané merpauh.

Zistili sme, že pridávanie oleja do dreva každý rok alebo dva zvyšuje jeho trvanlivosť. Vyberáme dánsky olej na drevo alebo ľanový olej. Ak má vaše záhradné lehátko niekoľko škrabancov, ľahkým prebrúsením a následným natretím olejom na drevo dodáte lehátku nový život. Viac našich tipov na údržbu dreveného záhradného nábytku nájdete tu. Ak si želáte zabezpečiť dodatočnú ochranu svojho textilného závesu, naše tkaniny možno ošetriť aj inými prípravkami na ošetrenie vonkajších tkanín, ktoré sú k dispozícii online a v obchodoch.

Avšak záležitosť záhradných ležadiel to nie je iba estetika, ale predovšetkým praktická stránka, ktorá priamo ovplyvňuje pohodlie používania nábytku tohto typu. Preto netreba zanedbať analýzu, či konkrétny výrobok spĺňa najdôležitejšie kritériá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.