Vianoce 2021 – trendy v dekoráciách

Na Vianoce, sviatky radosti a pokoja sa tešíme asi všetci. Malí, aj veľkí. Deti kvôli darčekom, dospelí preto, že na chvíľu zabudnú na každodenné starosti a užijú si príjemnú vianočnú atmosféru a chvíle pohody. Prezradíme vám trendy vo vianočných dekoráciách, ktoré vám pomôžu vytvoriť neopakovateľnú vianočnú atmosféru.

Svetielka nielen v detských očiach

Počas Vianoc sme všetci veselší a šťastnejší. Oči, najmä deťom, žiaria ako drobné svetielka. Svetielka môžu byť všade. Najmä tie vianočné. Zaveste ich na vianočný stromček, ozdobte nimi veraje dverí a všetky obrazy, ktoré doma máte. Počas Vianoc ich môžete trochu zatieniť. Svetielok sa nebojte. Doplňte ich hrejivým svetlom zo sviečok a lampášov. Celú atmosféru dokonale zjemnia. Vianoce sú farebné, hravé a plné svetla, ktoré môže počas Vianoc žiariť naozaj všade. Nebojte sa ozdobiť aj dekorácie do bytu, ktoré ho zdobia celoročne. Vo vianočnom šate budú neprehliadnuteľné.

Nezatvárajte Vianoce len domov

Nechajte ich zažiariť už pred vchodovými dverami. Vianočné dekorácie na dvere nemusia byť len v podobe vianočného venca. Vianočná hviezda, snehuliak, drevený nápis „Veselé Vianoce“ na dverách tiež pekne vyniknú. Pred dvere postavte Mikuláša, snehuliaka alebo svietiaceho soba. Nemusí pred nimi stáť celá zoologická záhrada. Aj jedna výraznejšia dekorácia zvládne navodiť vianočnú atmosféru.

Vianoce 2021

Vianočné dekorácie, ktoré vnímame všetkými zmyslami

Medzi najčastejšie vianočné dekorácie na stôl patria ikebany. Lákajú nás svojou krásou, vôňou a teplom. V rámci zachovania tradícií si urobte svoju vlastnú. Ozdobte ju tak, aby bola s ostatnou vianočnou výzdobou v harmónii alebo ju urobte úplne inú. Keď máte vianočný stromček ozdobený tradičnými ozdobami, na ikebanu dajte výrazné fialové vianočné gule, ale pridajte k nim aj klasické drevené ozdoby. Spojte moderné s tradičným v priamom prenose.

Rovnaké a predsa stále iné

Áno, trendy v dekoráciách sa menia aj na Vianoce, ale k výrazným zmenám našťastie nedochádza tak často, ako napr. v móde. Sú ľudia, ktorí každý rok používajú rovnaké vianočné ozdoby a dekorácie. Majú k nim vytvorený citový vzťah a Vianoce si bez nich nedokážu predstaviť. Nebojte sa občas ich osviežiť niečím novým. Vianoce získajú iný, trochu netradičný nádych. Niekedy stačí zmeniť naozaj málo.

Vianočné dekorácie

Farebné a hravé

Červenú a zelenú farbu si s Vianocami spájame už automaticky. Pokojne ich môžete do Vianoc zapojiť aj tento rok. Vianoce môžu byť gýčové, ale všetkého veľa škodí. S červenou to nepreháňajte. Pridajte k týmto klasickým vianočným farbám na zjemnenie bielu. Pripomína sneh a ten môže byť počas Vianoc úplne všade.

Ďalšou trendy farbou bude tento rok fialová. Taká výrazná. Na Vianoce nie je farbou smútku. V kombinácii so striebornou alebo zlatou prináša závan elegancie a vianočného luxusu. Zaveste vianočné ozdoby v týchto farbách na živý vianočný stromček a prepojte moderné Vianoce s tými tradičnými. Veľmi výrazný je tu návrat k tradíciám a prírodným materiálom. Áno, aj popri elegancii a luxuse, ktorý fialová so sebou prináša.

Pastelové farby nie sú súčasťou Vianoc často. Tieto Vianoce si ozdobte pistáciovou, mätovou, baby modrou a baby ružovou. Na stromčeku pekne vyniknú s bielou a s ozdobami, ktoré majú ľadový nádych. Bielu sme už spomínali. Ľad a sneh k sebe neodmysliteľne patria. Stačí ich len trošku oživiť.

Oživenie domácnosti vianoce

Návrat k prírode a tradíciám

Ozdobte vianočný stromček medovníčkami, jabĺčkami a kolieskami sušeného pomaranča. Vyrobte si vianočné dekorácie sami. Použite na to vetvičky, šišky, oriešky a háčkované ozdoby. Keď sa na takéto tvorenie necítite, siahnite po vianočných ozdobách vyrobených z dreva alebo plechu. Medzi najčastejšie motívy patria hviezdičky, sane, anjeli, snehové vločky, či stromčeky. Je len na vás, či si ich vyberiete jemnejšie alebo farebnejšie. Možností je veľa. Motýle a biele holubice nepôsobia vianočne, ale tento rok k Vianociam jednoducho patria.

Ako si Vianoce ozdobíte, také ich budete mať. Moderné alebo tradičné. Všetky ozdoby majú svoje čaro. Sú to vaše Vianoce. Vy sa v ich atmosfére musíte cítiť príjemne. Vytvorte si svoje vlastné originálne Vianoce, ktoré sa stanú vašim trendom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.