Máte vysoké ciele, no cesta k nim je náročná? Pomôžeme vám!

Každý z nás má zrejme svoje ciele a cestu, ktorou sa k nim dopracuje. Od toho, ako vysoko „rúbeme“, potom závisí aj spôsob a všetky možné postupy, ktorými ich dosahujeme. Nikto vám nikdy ale nezaručí, že to pôjde hladko a veľmi rýchlo a zo dňa na deň sa ocitnete v prepychu a blahobyte. Tvrdá práca a zodpovedný prístup sú základom akéhokoľvek úspešného cieľa.

Exituje však niekoľko jednoduchých pravidiel, vďaka ktorým sa vám podarí niektoré náročnejšie situácie zvládnuť oveľa ľahšie.

Musíte si stanoviť svoje hranice

Ale pozor, existuje rozdiel medzi prekážkami a limitmi. Prekážky je možné prekonať, zatiaľ čo limity nie. Napríklad nevidiaci nemôže riadiť auto.

Znalosť vašich obmedzení vám tak na jednej strane pomáha a na druhej bráni usilovať sa o dosiahnutie nedosiahnuteľného, čo môže končiť rôzne. Keď pochopíte svoje hranice a lepšie sa spoznáte, všetko mimo nich sa stáva možnosťou na lepšiu príležitosť.

Význam týmto veciam môžete pripisovať aj pri spracovaní seminárnej práce, pri ktorej sa môžete naučiť objavovať svoje limity, prekážky a obmedzenia bez väčších následkov.

Plánujte

Dobrý plán je tajnou zbraňou na boj proti mentálnym prekážkam. Keď máte plán a ste odhodlaní sa ho aj držať, nezáleží na tom, ako sa v danom okamihu cítite, pretože máte možnosť „postupovať ďalej. Naopak, ak ste sužovaní negatívnymi myšlienkami a chýbajúcim smerom, je ľahké stať sa nespokojným a  kráčať ďalej, no bez dôvodu na úspech.

Svoje predstavy si vizualizujte

Vo forme obrázkov v časopisoch alebo na internete. Vo svojej hlave si pre úspešné dosiahnutie cieľa potrebujete vytvoriť predstavu, na základe ktorej bude vaša snaha a každý jeden krok oveľa jednoduchší. Vyskúšajte si to aj pri predstave ukončenia štúdia, ku ktorému vás dovedie úspešné vypracovanie rigoróznej práce.

Bojujte so strachom

Strach je stav našej mysle, ktorý pociťujeme, ak sa v našom okolí vyskytne aj niečo neznáme a my nevieme a nedokážeme predvídať danú reakciu druhej, ale aj našej strany. Musíte sa ale naučiť s týmito pocitmi pracovať, pretože je to jedna z ďalších prekážok, ktoré vám v dosahovaní vašich cieľov môžu brániť.

Prestaňte sa obmedzovať situáciami, ktoré sú vám nepríjemné a uvidíte, že dosahovanie akýchkoľvek vecí bude pre vás oveľa jednoduchšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.