Čo vás čaká na vyšetrení u urológa v Bratislave

Ak máte problémy s močovými cestami alebo vás trápia možnosti liečby či chirurgického zákroku v oblasti mužských pohlavných orgánov, tak práve pre vás sú určené rady v nasledujúcom článku. Dozviete sa, čo vás čaká na vyšetrení u urológa a ako vám pomôže.

Urológia

Ak potrebujete vyšetrenie močových ciest alebo mužských pohlavných orgánov, váš všeobecný lekár vás pošle na vyšetrenie k urológovi. Urológ najčastejšie rieši problémy ako sú urologické zápaly, ochorenia prostaty, hrčka na semenníkoch, problémy pri pohlavnom styku, prevencia a diagnostika nádorových ochorení, konzultácie a výkon vazetómie, obriezky a podobne. Urológ lieči aj ženské problémy, akými sú zápaly močového mechúra, unikanie moču alebo bolesti v oblasti dolného chrbta.

Ako si vybrať urológa?

Pri výbere urológa sa vopred informujte na jeho referencie. Ak je to možné, informujte sa aj o samotnom priebehu vyšetrenia. Výhodou je, ak sa môžete objednať na konkrétny čas, aby ste nemuseli čakať. Samozrejmosťou by mala byť diskrétnosť a to, aby vo vyhradený čas venoval urológ pozornosť len vám.

Ako prebieha vyšetrenie?

Vstupné vyšetrenie na dobrej urológii tvorí z väčšej časti rozhovor o vašom probléme. Môžete v ňom lekárovi popísať všetky vaše ťažkosti. Ak je to potrebné, lekár vykoná aj sonografické vyšetrenie, prípadne aj odber krvi.  Môže váš tiež požiadať, aby ste na ďalšie vyšetrenie priniesli moč alebo ejakulát. Potom vám vysvetlí postup liečby alebo odporučí ďalšie vyšetrenia či chirurgický zákrok.

Čo je vazektómia

Vazektómia je zákrok, ktorý sa vykonáva pre trvalú sterilizáciu muža. Zjednodušene povedané, ide o prerušenie semenovodov, ktorými odchádzajú spermie. Tento zákrok nemá vplyv na produkciu spermií. Tie sa namiesto vypudenia pri ejakulácii, reabsorbujú v tele. Keďže je tento zákrok nevratný, mali by ste sa preň rozhodnúť až keď ste si istý, že už neplánujete mať deti.

Vazektómia je bezbolestná. Vykonáva sa pri lokálnej anestéze a môžete ju pokojne podstúpiť ambulantne. Tento zákrok totiž trvá len 45 minút. Po operácii môžete pokračovať v bežných činnostiach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.