Výber a umiestnenie obrazov: 4 tajomstvá dizajnérov

Prakticky žiadna miestnosť nie je považovaná za dokončenú bez vnútornej výzdoby s maľbami, rytinami, umeleckými panelmi alebo fotografiami. Interiér s obrazom na stene, je ale ten najlepší spôsob, ako sa postarať o správne zdobenie a atmosféru.

Tento zdanlivo jednoduchý prvok dekoru prináša potrebný dôraz na priestor, energiu a tón. To však platí len so správnym výberom a umiestnením obrazov na stenu! Vyžaduje si to ale trocha vkusu a ladenia, ktorým každý z nás disponovať nemusí, preto sme sa vám rozhodli predstaviť 4 tajomstvá tých najpovolanejších, vďaka ktorým sa vám vo vašom interiéri podarí so správnym obrazom doslova zažiariť!

Horizont alebo vertikála

Pri výbere obrazu by ste mali v prvom rade zvážiť jeho prevedenie. Máte na výber z dvoch možností. Horizontálne a vertikálne.

Horizontálne natiahnuté obrazy, umelecké panely majú vizuálnu schopnosť steny predlžovať, zatiaľ čo vertikálne obrazy zvyšujú výšku stropov. Obraz v horizontálnom predĺženom tvare  vyzerá dobre nad posteľou, pohovkou v obývacej izbe alebo komodou. Vertikálne umelecké diela sú ideálne riešenia zasa pre úzke steny.

Obraz potrebuje priestor

Niektoré obrazy si vyžadujú osobitnú pozornosť. Na jeho zavesenie je potrebné mať dostatočne veľký priestor, pretože potrebuje vyniknúť, čomu by mohli nábytok a ostatné dekoratívne prvky brániť.

Dôležitý je rám

Ak ste si mysleli, že samotný obraz je všetko, pri jeho umiestňovaní na stenu sa presvedčíte o pravom opaku. Len ultra moderné umelecké priestory si môžu dovoliť dekorovať priestor samotným dielom. Dokonalý rám je ozdobou obrazu a dodá mu ten správny šmrnc, vyberajte ho ale s ohľadom na štýl vášho interiéru a jeho farebné ladenie.

Obraz potrebuje svetlo

Harmónia farieb musí predsa vyniknúť a to sa vám podarí len v prípade správneho osvetlenia. Ideálne je, ak obraz umiestnite v blízkosti okna, pretože prirodzené denné svetlo je preň najlepšie, ale pozor, aby jeho farby silnými slnečnými lúčmi nestratili na svojej sile. Skúste bodové LED-ky. Naozaj to funguje a uvidíte, že takto zavesený obraz bude hviezdou vášho interiéru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.