Dôvody, prečo váš mozog potrebuje dovolenku

Poslanie mozgu na dovolenku je nevyhnutné na dobitie energie, prácu s väčšou motiváciou, podporu kreativity, zníženie úrovne stresu a zachovanie zdravia. Keď je myseľ úplne uvoľnená, je možné si zapamätať a naučiť sa nové zručnosti oveľa rýchlejšie.

Pokojné dýchanie pomáha mozgu riešiť problémy, vytvárať logické súvislosti a upevňovať myšlienky. Dodržanie aspoň jedného odpočinku za rok tiež znižuje riziko vzniku chorôb o 21 % a tým predlžuje život.

Výhod dovolenky pre vaše telo je však oveľa viac, tak sa poďte s nimi zoznámiť, aby ste mali väčší dôvod slnečnú Hurghadu navštíviť.

Nečinnosť posilňuje srdce

Jednotlivci, ktorí si veľa rokov po sebe nedajú prestávku v práci, majú riziko infarktu zvýšené o 30  %. Život v neustálom strese v práci, bez toho, aby ste poslali mozog na dovolenku, zvyšuje riziko, že sa stanete obeťou koronárnych srdcových problémov o 40 %.

Dovolenka zvyšuje kvalitu práce

A naopak, vykonávanie rovnakých úloh bez prestávky má škodlivý vplyv na kognitívnu výkonnosť. Dovolenka tiež podporuje kreativitu a pomáha vytvárať nové nápady. Deje sa to najmä vtedy, ak prichádzate do kontaktu s inými kultúrami, ako je tá vaša a spoznávate prostredie, v ktorom zabúdate na bežné problémy a starosti. Napríklad ako na dovolenke na Maledivách.

Odpočinok zlepšuje pracovný výkon

Jedna štúdia ukázala, že 10 hodín oddychu zodpovedá 8 % zvýšeniu individuálneho výkonu. Takže pokiaľ si vezmete jeden týždeň dovolenky, váš výkon v práci bude niekoľkonásobne väčší.

Poslanie mozgu na dovolenku vám pomáha zbaviť sa depresie a bojovať proti nedostatku spánku

Prestávka tela počas spánku môže byť rýchlym a efektívnym riešením na zlepšenie nášho osobného a pracovného života. Tak si okrem plánovania dovolenky v zahraničí nájdite čas aj na kvalitný oddych v posteli. Uvidíte, že vám to len a len prospeje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.