Hľadáte najlepší tip na darček v Bratislave? Vyskúšajte puzzle

Informácie o tom, ktoré sú najväčšie puzzle na svete, sa líšia, faktom však zostáva, že skladanie obrázkov z množstva dielikov si vyžaduje veľkú trpezlivosť.

Puzzle pre každého

Puzzle je vhodným darčekom v každom veku. Deťom pomáha zdokonaľovať jemnú motoriku a rozvíja ich kreatívne aj logické myslenie. Puzzle robí výnimočným aj to, že musíte pri jeho skladaní zapájať obe hemisféry mozgu. Bez ich vzájomnej spolupráce pri hľadaní konkrétneho dielika a následného spojenia do celého obrazu by ste obrázok nedokázali postaviť.

Skladanie puzzle podporuje tiež sústredenie a dokáže poriadne potrénovať trpezlivosť. Vyžaduje koordináciu zraku a slúži dokonca ako prevencia pred niektorými ochoreniami nervovej sústavy, napríklad Alzhaimerovej choroby.

To stále nie je všetko. Keď po dlhom hľadaní nájdete konkrétny dielik, vo vašom tele sa začne tvoriť hormón dopamín. Vďaka tomu pocítite nával spokojnosti. Tento hormón okrem toho pozitívne vplýva na hladinu stresu, takže sa po čase strávenom nad puzzle budete cítiť príjemne oddýchnutí. Aby sme nezabudli na ešte jeden benefit — môžete ich spolu skladať viacerí a stráviť tak príjemný čas s rodinou alebo priateľmi.

Z čoho vyberať

Vybrať z množstva motívov sa vám bude možno na prvý pohľad zdať byť náročné. Zamyslite sa preto nad tým, čo má obdarovaný rád. Výber okrem toho ovplyvní aj počet dielikov. Pre deti sú, samozrejme, vhodné puzzle s menším počtom dielikov, ktoré sú prispôsobené ich schopnostiam. Dieliky môžu byť pritom aj z dreva. Nájdete tu puzzle s obrázkami zvieratiek, autíčok alebo rozprávkových hrdinov.

Dospievajúci sa už dokážu popasovať aj s puzzle 1 000. I tu nájdete mnoho motívov od romantickejšie ladených pre dievčatá až po puzzle s obrázkami motorových vozidiel pre chlapcov. Puzzle 1 000 ponúka tiež motívy známych miest sveta, zvierat, prírodných zákutí a mnohých iných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.