Hliníkové lehátko – vytvorte si vlastné kúpele v Bratislave

Pohodlné a trvácne hliníkové lehátko Vám zabezpečí dokonalé podmienky pre blahodarný odpočinok. Prázdninové popoludnie, upokojujúci šum lístia stromov spoza domu, slnečné lúče hrejúce na tvári, osviežujúci nápoj pod rukou a lehátko rozmaznávajúce každý centimeter Vášho tela… Dá sa predstaviť ešte lepší spôsob trávenia voľného času v lete? Pozrite si prednosti hliníkových lehátok, spoznajte najzaujímavejšie modely, nájdite si novú výbavu Vašej záhrady a presvedčte sa, že prichádzajúce leto bude nezabudnuteľné!

Kúpa hliníkového lehátka na roky

Záhradný nábytok spĺňa nezastupiteľnú úlohu: práve vďaka nemu si môžete komfortne užívať každý teplý deň v roku a dodá vášmu exteriéru požadovaný charakter. K súčastiam exteriérového vybavenia neodmysliteľne patria lehátka. Pohodlné, kvalitné lehátko je predsa najlepšou pomôckou na opaľovanie, relax pri dobrej knihe či na poobedňajšie zriemnutie pri bazéne.  Hliníkové lehátko spĺňa všetky nároky, ktoré väčšina z nás pre exteriérové vybavenie preferuje. Záhradné lehátka predstavené na stránke Garden Space sú spojením ľahkosti, trvácnosti, pohodlného používania a ohromujúceho dizajnu.

Ešte donedávna sa na výrobu záhradného nábytku používalo železo. Dnes však už ťažký a masívny kov nenáchádza svoje uplatnenie v moderných priestoroch, v ktorých dominuje minimalizmus a ľahkosť. Počas rokov vývoja ho celkom nahradil hliník – inovatívny materiál, ktorý v náročnom prostredí exteriéru nemá konkurenciu. Kúpou hliníkového lehátka značky Zumm získate komfortné zariadenie, ktoré dlhodobo pretrvá v nepoškodenom stave. Solídna, trvácna konštrukcia je odolná voči mechanickým poškodeniam (napr. škrabancom) i vonkajším vplyvom počasia, ako sú hraničné teploty, voda alebo UV žiarenie. Ľahkosť hliníkového nábytku umožňuje jeho pohodlný prenos a presúvanie. Navyše môžete zabudnúť na pravidelné nátery a ošetrovanie nových hliníkových lehátok. Nábytok ošetrený práškovou farbou nevyžaduje nijakú starostlivosť. Na hliníkové lehátko si môžete ľahnúť bez obáv, keď vychádzate z bazénu. Voda, stekajúca z plaviek a tela, nemá negatívny vplyv na materiál lehátka. Údržba tohto nábytku je veľmi jednoduchá: stačí pretrieť ho vlhkou utierkou, ak to bude potrebné.

Hliníkové lehátko CORDOBA – vysoká funkčnosť v peknej forme

Hliníkové lehátko zo série CORDOBA je výnimočná ponuka. Tento očarujúci nábytok obsahuje všetko, čo si vyžaduje dômyselne a minimalisticky zariadená záhradka: efektný dizajn, ľahkosť, funkčnosť. CORDOBA sa stáva harmonickou súčasťou takto premyslenej kompozície. Spolu s kovovým, luxusným sedením, inovatívnym zastrešením s regulovanou strechou alebo veľkým slnečníkom, jemným osvetlením a dôkladne realizovanou výsadbou utvorí harmonický celok, ktorý bude nadchýňať svojou estetickosťou a praktickosťou.

Už pri prvom pohľade na CORDOBE sa presvedčíte, aký veľký potenciál ukrýva. Jednoduchý a súčasne nevšedný dizajn vyrobený z kovu verne zachováva súčasný trend. Nábytok stojí z každej strany na troch nohách, čo mu zaručuje dokonalú stabilitu. Súčasť, ktorá mu dodáva celkovitý ráz sú veľké opierky na ruky, zabezpečujúce dvojakú funkciu: ozdobnú i praktickú. Dizajnéri lehátok CORDOBA dokázali, že nevšedné kombinácie dizajnu sú overené. Chladný odtieň kovovej, sivej či antracitovej konštrukcie kontrastuje s jemným akcentom v podobe komponentov z teakového dreva. Kombinácia prírodnej suroviny s chladným, moderným kovom priniesla imponujúci výsledok. A čo je dôležitejšie, voľba dizajnérov nie náhodou pripadla na tento druh dreva. Exotický teak, pochádzajúci z Ázie, na rozdiel od európskych druhov dreva, je nasiaknutý kyselinou kremičitou a olejovými látkam. Špecifické zloženie dodáva surovine výnimočné vlastnosti. Teakové drevo je zarážajúco tvrdé a odolné voči poveternostným vplyvom – UV žiareniu, mrazu i vysokej teplote, ba dokonca i voči chemickým prostriedkom. Môžete si byť istí, že nový nábytok, ozdobený drevennými doplnkami, bude v záhrade bez problémov slúžiť po mnoho rokov.

Hliníkové lehátko ALTEA – sila jednoduchosti

Nedajte sa oklamať nenápadnými tvarmi hliníkového lehátka ALTEA: práve jednoduchosť a nenápadné kúzlo lehátka sú jeho najväčšími výhodami. V jednoduchom a súčasne dômyselnom projekte sa skrývajú ohromné možnosti. Celkovitý potenciál lehátka objavíte až vo chvíli, keď sa naň uložíte. Buďte si istí, že ak raz zakúsite, ako blahodárne na Vás pôsobí ALTEA, nevrátite sa viac k štandardnému záhradnému nábytku!

Lehátko na terasu z kolekcie ALTEA je dostupné v troch univerzálnych tónovaných farbách – svetlosivej, sivej a antracitovej. Charakteristickou črtou tohto trháku je jemne vyhnuté sedadlo, ktoré kopíruje krivky tela ležiacej osoby. Opierka je vybavená jednoduchým systémom nastavovania. Vzhľadom na svoju nenáročnú formu sa ALTEA dokonale hodí do obmedzeného priestoru – neveľkých terás a balkónov. Jemná ALTEA nenaruší kompozíciu Vášho exteriéru. Práve naopak – zatraktívni ju.

Hliníkové lehátko MURCIA – vytešujte sa z leta!

Efektné, dizajnové a výnimočne pohodlné: to všetko je hliníkové lehátko MURCIA. Nábytok, navrhnutý dizajnérmi Oltre uspokojí Vaše zmysly i telo, keď to budete najviac potrebovať. Dokonale profilované široké sedadlo zo sieťky uspokojí i najväčšie očakávania.

MURCIA podobne ako aj iné lehátka značky Zumm je vybavená operadlom s regulovateľnou konštrukciou. Niekoľkostupňová regulovateľnosť umožňuje ľubovoľný sklon opierky. Týmto spôsobom si zaručíte maximálny komfort využitia – od pozície v polosede až po ležanie. Minimalistické, sofistikované lehátko si môžete zakúpiť v troch farbách.

Hliníkové lehátko ideálne na balkón v Bratislave

Slnečná veranda, rekreačné pásmo s bazénom či terasa nie sú jediné miesta, kde sa môžete vyhrievať na lehátku. Chýbajúca záhrada vôbec nemusí byť prekážkou pre opaľovanie. Hliníkové lehátko sa dokonale zíde vo vybavení balkóna. Na vytvorenie vlastného intímneho kútiku pre relax uprostred sídliska netreba veľa – husté rastliny, nasadené vo vysokých kvetináčoch, ktoré Vás ochránia pred zrakom susedov, osvetlenie pre náladu vo forme solárnych lámp či pletených lampiónov, pohodlné lehátko a neveľký stolík úplne postačujú.

Altánok

Balkónové lehátko v Bratislave bude dokonalou premennou pre klasickú a na miesto nenáročnú zostavu stolíka s kreslami. V kombinácii s malými doplnkami vytvorí vizuálne i funkčne atraktívny aranžmán, ktorý Vám toho dokáže umožniť naozaj veľa.

GRENADA a GRENADA TEAK – spoločník na lehátko

Aké by to bolo opaľovanie na lehátku slnečnej terasy bez popíjania osviežujúceho nápoja? Vďaka stolíkom zo série GRENADA budete mať všetko čo potrebujete na uvoľnenie priamo na dosah ruky. Geometricky tvarovaný stolík nezaberá veľa miesta, takže sa hodí aj do obmedzeného priestoru. Tento atypický nábytok bol navrhnutý tak, aby bolo možné jeho sklopný stojan pohodlne zasunúť pod lehátko. Stolíky, v celosti vyrobené z kovu, sú dostupné v niekoľkých farbách, prispôsobených k lehátkam značky Zumm, takže bez problémov si skombinujete kompatibilnú zostavu.

Zaujímavou alternatívou pre klasický celokompaktný hliníkový antikorózny model je model GRENADA TEAK. V tomto prípade dizajnéri upustili od kovového povrchu pre vyniknutie dreva. Pekne zrnitý, teplý povrch dodáva celku hrejivý ráz. Stolík, obohatený o drevenný dôraz, vytvára výnimočne zohratý duet s ležadlom CORDOBA, ozdobeným prvkami z toho istého materiálu.

Postaraj sa o svojich hostí: praktické lehátka

Nábytok navrhnutý dizajnérmi značky Zumm je cenný nielen pre milovníkov „vylihovania” v svojom obľúbenom zátiší, ale aj pre najnáročnejších klientov, ktorí hľadajú kompletné riešenia – vedúcich prevádzkovateľov hotelov a reštaurácií. Hliníkové lehátko z kolekcie Zumm je častý hosť luxusných hotelov, wellness zariadení, penziónov a aquaparkov. Postavené v exteriéri pri bazéne či vnútri objektu dodáva celku úroveň a dáva unaveným hosťom možnosť blahodárne relaxovať a zabudnúť na všetky svoje starosti. Vzhľadom na svoje dôkladné zhotovenie, trvácnosť a nápadne exkluzívny dizajn sú záhradné lehátka značky Zumm súčasťou výbavy najexkluzívnejších objektov. Výhody hliníkových lehátok a iného nábytku ocenia ako hostia, tak i pracovníci, ktorí sa nebudú už musieť namáhať s ťažkým kovovým lehátkom.

Ako sa starať o hliníkové lehátko?

Vbavenie exteriéru je neustále skúšané vplyvmi, oslabujúcimi jeho štruktúru a negatívne ovplyvňujúcimi jeho výzor. Väčšina zostáv nábytkov, utvorených s myšlienkou na záhradu, by mala byť pravidelne impregnovaná a uchovávaná v suchom, vzdušnom mieste, počas obdobia jesenných a zimných mesiacov. Ak však vymeníte drevennú, prútenú či plastovú zostavu za zostavu z hliníka, zbavíte sa tejto povinnosti. Terasový nábytok, vyrobený z hliníka nepotrebuje zvláštnu starostlivosť. Odolný kov, pokrytý navyše vrstvou práškovej farby, sa neničí pod vplyvom zmien atmosferických podmienok, nevyžaduje ani ošetrovanie ani impregnáciu. Akékoľvek zásahy sú v tomto prípade zredukované na pretretie znečistených plôch nábytku vlhkou utierkou.

Lehátko z hliníku sa môže zazimovať piamo vonku, prekryté ľahkou prikrývkou. Mohlo by sa zdať, že zakúpenie vhodnej prikrívky je jednoduché. Ale pozor: obľúbený nábytok ochránite len vtedy, keď ho zabezpečíte kvalitnou prikrývkou. Väčšina dostupných prikrývok je vyrobená z materiálu s prímesou vinylu. Táto umelá prísada by mala predlžovať životnosť tkanín. Ale ukazuje sa, že výrobky tohto typu pod vplyvom mrazu stvrdnú a následne sa lámu. Oveľa praktickejšia alternatíva voči týmto dostupným prikrývkam sú plachty navrhnuté špecialistami z holandskej značky Aero Cover. Inovačné plachty sú šité z polyesteru typu RIP-STOP, obohateného o membránovú vrstvu. Použitie dvojvrstvovej tkaniny zapríčiní, že prikrývka „dýcha”. Pod nepremokavou vrstvou sa nerozmnožujú baktérie, plesne a huby, škodlivé pre nábytok. Každá prikrývka značky Aero Cover je ľahká a zachováva si mäkkú formu bez ohľadu na teplotu. V predaji sú dostupné prikrývky rozličnej veľkosti a tvaru, takže bez problémov nájdete model, ktorý sa hodí k Vašim hliníkovým lehátkam. Ku každej prikrývke dostanete puzdro, ktoré uľahčí jej uskladnenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.