Na aké autodoplnky sa zamerať pri náhlych výkyvoch teplôt v Bratislave

Bláznivé počasie sa postupne stáva bežným úkazom aj u nás. Ak ste často na cestách, parkujete auto na otvorenom priestore, kde býva veterno a každá nečistota sadá na auto, resp. vozidlo vôbec negarážujete, o to viac prihliadajte na výber ochrany a doplnkovej výbavy. Niektoré podnebné zmeny považujeme za úplne zanedbateľné, no časom aj tie zahája procesy na znehodnotenie exteriéru. Skracuje sa tým životnosť vozidla, čomu predchádzame aj podľa nasledujúcich odporúčaní.

Aké škody na aute zanecháva nevyspytateľnosť počasia?

Pre vodičov je zlým snom, keď už majú auto pripravené na letnú sezónu a cestu im skríži sneh. Presnejšie sneh s dažďom. Predpokladáme, že už sa sebou máte aj komplexné čistenie auta. Proti nástrahám počasia sa osvedčila autokozmetika s 5 funkciami v jednom prípravku. Dostupné sú autošampóny so schopnosťou čistiť, odmasťovať, leštiť a chrániť so zosilneným antistatickým účinkom. V rôznych terénoch a za premenlivého počasia si tak auto dlhodobo chráni farbu a karosériu. Jeho povrch je odolnejší voči usádzaniu bahna, smogu a mastnote z ciest.

Nevyspytateľné počasie trápi vodičov nielen ťažko udržateľnou čistotou auta, ale všetkými ďalšími čiastočkami, ktoré sa dostávajú do povrchovej úpravy vozidla. Pri daždi si ani neuvedomujeme ako po jeho výdatnom a silnom pôsobení spúšťa procesy korózie. V kombinácii so snehom je auto vystavené zvýšenej vlhkosti a soli, čo je ďalším ničiteľom farby a lesku vozidla.

Jarný a letný dážď vôbec nepôsobí romanticky, ak sa len bezradne dívate na padajúce krúpy po vašom aute. Svojou silou môžu auto úplne znehodnotiť, resp. vzniknú hlboké preliačiny, škrabance, nehovoriac o rozbitých sklách. Na to sa odrazu oteplí? Len pozor na silné, sálavé teplo, ktoré vplýva na vyblednutie farby.

Auto predsa kupujeme, aby nám slúžilo, bezvýchodiskové nie je ani umiestnenie na nekrytom povrchu, ak si zabezpečíme vhodné autodoplnky – jednými z nich sú ochranné plachty na auto z nepremokavého materiálu do rôznych poveternostných podmienok.

Aké výhody prinášajú ochranné plachty na auto pri zmenách v počasí?

Jednoduchá manipulácia

Sú úplnou ochranou proti bežným prírodným javom, akými je dážď, sneh, slnko, ale aj námraza a voči usádzaniu prachu pri silnom, nárazovom vetre. Plachtu možno jednoducho použiť na celé auto – manipulácia si vyžaduje len pár minút. Pri naozaj extrémnych výkyvoch prihliadame na dvojité pripevnenie pomocou gumy a popruhov. Autoplachta si drží tvar, neodfúkne ju ani pri tom najhoršom počasí. Takisto jednoduchá na používanie je autoplachta s bezpečnou inštaláciou krytu cez všitú šnúrku po spodnej časti.

Zosilnená štruktúra a šetrnosť k automobilu

Pozor, aj exteriérové autodoplnky si vyžadujú isté investície. Ak si teda zakúpite lacnejšiu autoplachtu, pri nárazovom vetre a daždi hrozia zosúvaním plachty škrabance. S takýmito výkyvmi treba rátať v každom ročnom období, preto sa zamerajte na odolnú a pevnú autoplachtu s PVC vonkajším povrchom a mäkkým bavlneným vnútrom.

Termoregulačné vlastnosti

Výhodou je, ak autoplachta udržiava kokpit chladný a chránený pred slnečným teplom v sparnom lete. V zime má poskytnúť odvádzanie chladu, mrazu a vlhkosti.

Hygienicky nezávadné

Ľahko umývateľné, odolné voči usádzaniu vtáčieho trusu, peľu, miazgy a plodov zo stromov.

Pre zjednodušený výber týchto exteriérových doplnkov poslúžia univerzálne autoplachty vo veľkostiach S – XXL, ktorým vyhovujú rôzne modely áut. Každý výrobca preto ponúka tabuľku rozmerov a autoplachty neraz zatrieďuje podľa použitia len v istom sezónnom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.