Hra, ktorá nikdy nevyjde z módy a zaujme celú rodinu

Puzzle je klasická stolová hra, ktorá pozostáva zo skladania dielikov na rekonštrukciu obrazu, krajiny alebo fotografie. S veľkou dávkou trpezlivosti a koncentrácie sa pri skladaní malých dielikov môžete celá rodina s touto stavebnicou veľmi dobre zabaviť a voľný čas si tak niečím prospešným vyplniť.

Prospešným preto, lebo práve skladanie moderných puzzle prináša nášmu telu niekoľko výhod, s ktorými vás v našom článku zoznámime.

Skladanie puzzle stimuluje psychomotoriku a koordináciu

Výhody puzzle sú rôznorodé a ovplyvňujú dospelých aj deti. U tých najmenších stimulujú psychomotoriku (najmä tú jemnú), okulo-vizuálnu koordináciu a vo všeobecnosti trénujú myseľ s pozitívnymi výsledkami v budúcnosti v prírodovedno-matematických predmetoch.

U dospelých sú benefity rôzne, s pokojným svedomím však môžeme povedať, že náročnejšie puzzle 5000 stimulujú myseľ, udržujú ju fit a teda mladú, ale pôsobia aj ako antistres, ktorý vám umožní vypnúť a myšlienky sústrediť na krásnu, kreatívnu a relaxačnú záľubu.

Podporujú kreatívne myslenie

A to je v dnešnom modernom svete, v ktorom treba vyniknúť, čoraz dôležitejšie. Skladanie hlavolamov, ktorými puzzle sú, posilňuje kognitívne funkcie, pôsobí proti predčasnému starnutiu u dospelých a rozvíja rôzne zručnosti u detí.

Skladanie puzzle tiež pomáha zlepšiť krátkodobú pamäť, schopnosť vnímať priestor a riešenie problémov, ako aj stimulovať našu kreativitu. Keď všetko do posledného dielika zložíte, cítite predsa radosť a spokojnosť, šíri sa okolo vás dobrá nálada a zvyšuje sa vaša dôvera v seba a svoje schopnosti.

Skúste sa preto s touto zábavnou vecičkou odreagovať spolu s celou rodinou tiež a uvidíte, že vám to prospeje. Krásne puzzle nájdete na i-puzzle.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.