Relax a pohoda pre telo i myseľ: To a viac na vás čaká v kúpeľoch

Kúpele sú ideálnym riešením, ako obnoviť metabolizmus, odbúrať stres a energiu tela. Výhod kúpeľnej liečby alebo návštevy v kúpeľoch je niekoľko, tak sa poďme spoločne s nimi zoznámiť, aby ste si nimi mohli svoje telo opojiť.

Už starovekí ľudia, ktorí kúpele vynašli, pochopili, aká dôležitá je regeneračná zastávka v správnom prostredí, aby urobila dobro pre naše telo a tým aj pre našu myseľ.

Pohoda pre telo a myseľ

Začnime tým, že relax, ktorý pramení zo zastávky v kúpeľoch, je daný dvoma faktormi: v prvom rade prítomnosťou rôznych minerálov a látok v termálnych vodách v rôznych veľkostiach: od železa po vápnik, od jód až po síru a ďalšie látky v menších dávkach, v mikroprvkoch. Všetky dôležité prvky, ktoré naše telo potrebuje a vekom i vplyvom iných faktorov ich stráca.

Po druhé, pôsobenie týchto látok je umocnené tým, že voda má vyššiu teplotu ako obvykle, s nepopierateľným relaxačným a upokojujúcim účinkom na celé telo. Tak si nájdite čas a namiesto dovolenky pri mori absolvujte príjemný wellness pobyt v Piešťanoch.

Piešťany sú svojimi bohatými zdrojmi liečivých minerálnych prameňov známe po celom svete, tak prečo by ste ich nemohli využiť vo svoj prospech aj vy.

Tepelná liečba artrózy a reumatizmu

Aj naše kosti a kĺby potrebujú relax, pretože ide o zložitý a dokonalý systém, ktorý podrobujeme všemožným výzvam: každý náš pohyb je doslova mechanickou činnosťou, ktorá zahŕňa desiatky kostí a kĺbov.

A žiaľ, s pribúdajúcim vekom tieto časti tela podliehajú chorobám ako reuma, artróza a najmä osteoporóza, ktorá kosti nenapraviteľne oslabuje. Termálne vody nám môžu pomôcť aj v tomto prípade: hydrogénuhličitan sodný a síra, na ktoré sú mnohé minerálne pramene kúpeľnej vody v Piešťanoch bohaté, pôsobia protizápalovo, termálne bahno je zase ideálnou živnou pôdou pre mikroriasy s ich prekvapivými liečivými vlastnosťami.

Kúpeľné procedúry sú preto ideálne pri artróze a reumatizme. Už jeden deň strávený v kúpeľoch je preto dobrý nápad, ak trpíte týmito neduhmi, ako aj výborný spôsob, ako sa postarať o zložité lešenie, ktoré nás podporuje.

Hotel Park v Piešťanoch vás na takýto relax pozýva a vytvorí pre kompletné zotavenie tela tie najlepšie podmienky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.