Jarný výlet do Bratislavy – čo podniknúť a kam ísť?

Zima sa blíži ku koncu a slnečné počasie si priam žiada, aby sme vyrazili niekam na výlet. Prechádzka po našom hlavnom meste v takomto krásnom počasí znie ako úžasný nápad a my vám preto poradíme, kam môžete ísť, aby ste si čo najviac vychutnali prvé jarné lúče.

Nábrežie Dunaja

Kde inde stráviť krásny slnečný deň ako pri vode? Našťastie, Dunaj preteká tesne pri centre Bratislavy a my sa môžeme prejsť po jeho nábreží a vychutnať si tak krásy prírody a zároveň aj všetko, čo mesto ponúka.

V prípade, že si budeme chcieť po prechádzke oddýchnuť a niečím sa posilniť, hneď pri nábreží sa nachádza aj obchodné centrum Eurovea, kde nájdete všetko čo potrebujete, vrátane reštaurácií, sociálnych zariadení a obchodov.

Centrum mesta

Pre tých, ktorí v Bratislave ešte neboli, ponúka mesto množstvo historických pamiatok a atrakcií. Môžete tu nájsť známe pamiatky ako Primaciálny palác, Dóm sv. Martina, Starú radnicu, Grasalkovičov palác, ktorý je zároveň sídlom prezidenta Slovenskej republiky a samozrejme Bratislavský hrad

Tí z vás, ktorí zvažujú prísť vlakom, nemusia mať obavy. Vlaková stanica je blízko centra a všetko je odtiaľ na dosah ruky, či už budete pokračovať pešo alebo mestskou hromadnou dopravou. Vlakové spojenia do Bratislavy sú veľmi pohodlné, keďže sem ide viacero osobných vlakov alebo rýchlikov.

Bratislava centrum mesta

Cestu si môžete skrátiť sledovaním filmov na Netflixe, hraním online hier napríklad na stránke Doxxbet Casino alebo jednoducho sledovaním krás okolitej krajiny. Výlet plný zážitkov máte zaručený.

Slavín

Dominanta týčiaca sa nad mestom s obrovským historickým významom. Tí z nás, ktorí sa trochu venujú histórií určite už počuli o tejto významnej historickej pamiatke. Pre tých, ktorí o Slavíne počujú prvýkrát, sa jedná o pamätník vojakom z druhej svetovej vojny.

Mimo historickú významnosť má táto pamätihodnosť aj niekoľko technických prvenstiev, keďže sa jedná o najväčší vojnový pamätník v strednej Európe. S výškou 52 metrov sa nad mestom týči naozaj monumentálne. Nachádza sa trochu ďalej od centra, ale počas krásneho jarného dňa to môže byť pekná a naviac aj poučná prechádzka.

Zoologická záhrada Bratislava

Ak plánujete výlet s rodinou, ideálnym miestom pre váš výlet môže byť aj bratislavská ZOO. S rozlohou takmer 100 hektárov poskytuje výbeh pre takmer 180 druhov zvierat. Nájdete tu samozrejme rôzne známe druhy exotických zvierat od šeliem, cez žirafy až po niekoľko druhov opíc.

Vaše deti určite nebudú sklamané. Počas sezóny sa tu taktiež koná množstvo podujatí so zameraním pre deti, takže program môže byť o to bohatší. Odporúčame ale overiť otváracie hodiny, ktoré môžu byť v marci skrátené. 

Plavby po rieke

Krásnym zážitkom, či už pre rodiny s deťmi alebo pre páry, môže byť aj plavba po Dunaji. Z pohodlného miesta na lodi môžete sledovať mesto z úplne inej perspektívy. Po trase je možné vidieť Bratislavský hrad v celej svojej kráse, mohutnosť bratislavských mostov, pohodu riečneho nábrežia a celé to zavŕšiť panorámou na hrad Devín neďaleko sútoku riek Dunaja a Moravy.

Prístav je neďaleko mestského centra, takže plavbu môžete jednoducho spojiť napríklad s prechádzkou po centre mesta alebo po nábreží.

Dúfame, že sme vás inšpirovali a povzbudili k tomu, aby ste sa vydali na cestu a užili si tak príjemný jarný deň!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.