Jednoduché a účinné tipy, ako ochrániť svoje auto pred zlodejmi

Automobil je veľmi drahé zariadenie. Pre mnohých z nás je to často druhý domov, pretože v ňom trávime z rôznych dôvodov na cestách celé dni. Z tohto dôvodu je nevyhnutné myslieť na jeho ochranu.

V našom článku sa pozrieme na tie najlepšie spôsoby, ktoré môžete využiť aj vy, pretože fungujú a nič vás nestoja.

Aktivujte imobilizér

Na čerpacích staniciach alebo pri akomkoľvek vypnutí motora vždy vytiahnite kľúč zo zapaľovania. Takýmto jednoduchým spôsobom aktivujete dôležitý imobilizér, čím zabránite alebo výrazne skomplikujete nečakanej krádeži vozidla!

Nerobte z auta návnadu

Nikdy nenechávajte v aute cennosti: tašky, fotoaparáty, počítače, telefóny, dôležité dokumenty alebo iné kľúče. Takéto predmety, najmä ak sú na viditeľnom mieste, budú vždy priťahovať pozornosť zlodejov.

Preverte si uzamknutie

Vždy manuálne skontrolujte, či ste auto zatvorili. Zločinci často používajú špeciálne zariadenia na blokovanie signálu prichádzajúceho z kľúčenky. Ak si uvedomíte, že sa auto z nejakého dôvodu nechce zamknú, je lepšie na odstavenie auta bez dozoru zabudnúť.

Uistite sa, že sú zatvorené aj okná a strešné okno vozidla. Skontrolujte aj dvierka palivovej nádrže – aby ste neprišli o pohonnú látku. Pre istotu si nechajte skontrolovať aj riadiacu jednotku motora.

Vyberte si bezpečné parkovacie miesto

Ak zaparkujete svoje auto v noci alebo na neznámom mieste, nenechávajte ho vo dvoroch, na pochybných parkoviskách alebo na uliciach s nízkou premávkou.

Ak je to možné, nechajte svoje auto iba v uzavretých podzemných garážach alebo na parkoviskách s kamerovým dohľadom alebo bezpečnostnou službou. Nepožičiavajte svoje auto tretím osobám a nenechávajte im kľúče. Je to nebezpečné, pretože kľúče môžu byť sfalšované.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.