O bezpečnej a pohodlnej jazde na motorke môžete bez prilby len snívať

Rýchlosť, adrenalín, otvorená cesta, čerstvý vietor fúkajúci do tváre. Keď ste na motorke, ste úplne ponorení do tejto atmosféry a cítite úplne všetko. Jazda na motorke je návyková, pretože spája fyzické a emocionálne potešenie. Aby ste ale z toho silného stroja vyťažili maximum a užívali si ho po celé roky, netreba zabúdať na ochranu hlavy a vhodné moto oblečenie.

Áno, prilba je bezpochyby najdôležitejšou výbavou každého jazdca. Keďže väčšina úmrtí na motorke je spôsobená úrazom hlavy, používanie prilby je nevyhnutné.

Štatistiky ukazujú, že prilby znižujú pravdepodobnosť úmrtia o takmer 37 % a sú na 67 % účinné pri prevencii poranení mozgu. Musíte si ale vybrať správne.

Kritériá výberu kvalitnej výbavy

Výber vhodného moto oblečenia a výbavy na motorku môže byť náročný, najmä pre nováčikov, ktorí nemajú ešte dostatočný prehľad, prax a informácie, ktoré by vedeli pri takejto kúpe adekvátne zhodnotiť.

Po prvé je veľmi dôležité nešetriť na ochranných pomôckach. Veď prilby, bundy a topánky môžu zabrániť zraneniu a dokonca zachrániť životy. Pri kúpe prostriedkov, ktoré ochránia na motorke najdôležitejšiu čas tela, teda hlavy, by ste sa však mali riadiť niekoľkými hlavnými pravidlami.

Bezpečnosť na prvom mieste

Hlavným účelom prilby na motorku je chrániť hlavu vodiča pri náraze a zabrániť zraneniu. Uistite sa preto, že vami zvolený model má aj príslušnú certifikáciu. Pred zakúpením prilby vám tiež odporúčam preskúmať pravidlá používania motocyklových prilieb vo vašej krajine.

Nešetrite na kvalite

Prilby na motorku môžu byť drahé, vaša hlava je ale predsa na nezaplatenie. V prvom rade si ňou chránite svoj mozog a všetky poznatky, ktoré za tie roky nazbieral. Takže v tomto prípade nie je čas šetriť na kvalite. Na druhú stranu, pri kúpe kvalitnej prilby HJC neohrozíte svoj rozpočet.

Správna veľkosť prilby je základ

Aby vám táto výbava naozaj dobre slúžila a poskytovala pri jazde na nebezpečnej vozovke potrebný komfort, myslite aj na to, aby vám dobre sedela. Prilba by mala priliehať k hlave, ale nemala zároveň spôsobovať bolesť. Pred kúpou je preto veľmi dôležité zvážiť, ako vám bude tento doplnok sedieť.

Čo najužší a najpohodlnejší model je dobrá voľba. Osobné skúšanie vám tiež pomôže pochopiť a vidieť, ako sa hmotnosť prilby na hlave rozloží.

Keď nájdete prilbu, ktorá spĺňa všetky tieto kritériá, môžete sa tešiť nielen z pohodlnej, bezpečnej, ale aj rýchlej jazdy, ktorá sa postará o správny adrenalín v krvi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.