Prespávanie v aute nemusí byť nutné zlo

Občas sa to tak jednoducho stretne, že nám nezostáva nič iné, než spať v aute. Niekto dovolenku so spaním v aute dokonca vyhľadáva – jedná sa o úsporné riešenie, ktoré vám umožní byť každý deň inde. O pohodlie sa ale často nedá hovoriť. Dnes si povieme, ako z auta urobiť dokonalý „pelech“, z ktorého sa vám ráno nebude chcieť vstať.

Matrac do auta ako nutný základ

Ak ste niekedy v aute prespávali neplánovane, určite viete, že to nie je práve žiadne leháro. Nerovnosti sklopených sedačiek sú istou cestou k rannej bolesti chrbta, ktorá vás síce ťahá k skorému vstávaniu, ale na druhú stranu sa každý prudší pohyb nesie v znamení bolesti.

S cestovným matracom bude niečo také minulosť, na ktorú radi a rýchlo zabudnete. Penový matrac bez pružín môžete pohodlne zrolovať a pri cestovaní vám nezaberie toľko miesta. Pokiaľ máte vecí veľa, siahnuť môžete samozrejme aj po nafukovacom matraci, ktorý síce ponúkne o niečo menší komfort, ale stále sa na ňom vyspíte do ružova.

Pohodlie aj zatemnenie

Pre úplné pohodlie si k matracu pribaľte aj dostatočné množstvo diek , ktoré použijete nielen na prikrytie, ale aj na vyrovnanie prípadných zostávajúcich nerovností.

Deky môžete použiť aj na zatemnenie okien, takže sa nemusíte báť, že vás v spánku bude rušiť svetlo.

Pekná deka navyše autu dodá punc útulnosti a skutočnej spálne, čo vám spanie ešte o kúsok spríjemní.

Auto útulné rovnako ako spálňa

Pokiaľ spíte na cestách viac ako jeden deň, určite stojí za to, urobiť si to pekné. Zbaľte si svoje obľúbené obliečky , prestieradlo a dekoračné vankúšiky, ktoré vám spánok aj ráno spríjemnia a vášmu autu dodajú skutočne útulnú atmosféru . Vôňu čerstvo vypraných obliečok môžete ráno s mokka kanvičkou a varičom ešte okoreniť čerstvou kávou s výhľadom na východ slnka. Môže snáď byť niečo romantickejšie?

Spanie v aute má nádych dobrodružstva a umožní vám cestovať presne podľa vašich predstáv a potrieb. Tak na čo ešte čakáte?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.