Kvalitná obuv: Ako sa postarať o pohodlie vašich chodidiel v lete

Často kupujeme topánky hodnotené iba ich vzhľadom. Je pre nás dôležité, ako atraktívne a módne tieto doplnky vyzerajú. K výberu obuvi ale treba pristupovať so všetkou vážnosťou, pretože od nej závisí aj naše zdravie.

Ktoré triky a tipy vám vo výbere toho najlepšieho na trhu pomôžu?

Čím viac prírodných materiálov, tým lepšie

Najúspešnejšou voľbou pre každú sezónu sú topánky z prírodného materiálu, ktoré umožnia koži chodidiel dýchať a nebudú zasahovať do prirodzenej výmeny tepla. Odporúčame vám preto vždy vyberať obuv z pravej kože, semišu alebo kvalitného textilu.

Iné materiály môžu byť zdraviu škodlivé, najmä pod vplyvom vysokých letných teplôt, s ktorými môže tento materiál negatívne interagovať. Skúste si preto aj vy svoje nové dámske sandále vyberať na základe týchto odporúčaní.

Materiál, s ktorým je noha v priamom  kontakte, je veľmi dôležitý.

Neriskujte život na „vysokej nohe“

Každá žena chce nepochybne vyzerať módne a elegantne. Obuvnícky priemysel na tento účel ponúka mnoho spôsobov, ako dosiahnuť, aby nohy vyzerali štíhlejšie a dlhšie. Ihlové podpätky, úzke prsty topánok alebo platformy. Je ťažké argumentovať tým, že takéto topánky sú ženskejšie ako topánky s hrubou podrážkou. Ale ako bezpečné sú tieto trendové vychitávky?

Nebezpečenstvo vysokých podpätkov je známe už dávno. Ale ani na platforma nie je ideálna. Po prvé, vysoká platforma (rovnako ako ihličkový podpätok) nevylučuje zranenia: je ľahké si na nej skrútiť nohu. Za druhé, pri chôdzi na platforme zostávajú väzy a svaly chodidla bez „práce“ a môžu sa vyvinúť ploché nohy.

Ak si takú obuv kupujete, vyberte si platformu, ktorá je dostatočne široká, a preto stabilnejšia. Nezabudnite, že tieto modely topánok nie sú úplne vhodné ani na vedenie vozidla. Päta sa môže prichytiť o podložku, čo sťažuje pohyb nohy z jedného pedálu na druhý a hrubá platforma vám neumožňuje cítiť silu tlaku chodidla na pedál.

Naopak, v pohodlných dámskych šľapkách zvládnete kráčať horúcim letom bez najmenších problémov.

Vyskúšajte a svoj deň si v tejto luxusnej dámskej obuvi plnými dúškami užívajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.