Facebook reklama: Jedna zo stále dobrých možností, ako rozšíriť vaše publikum

Viacerí ľudia význam tejto siete v poslednej dobe veľmi podceňujú a začínajú vytvárať v spoločnosti dojem, že pre niektoré potreby je sociálna sieť v podstate zbytočná. Ale vôbec tomu tak nie je a naďalej zostáva Facebook platformou, ktorá vám pomáha rozšíriť fanúšikovskú základňu vašej firmy.

Ak nie ste o tom dostatočne presvedčení, prinášame vám pár výhod, na ktoré sa nezabúda!

1.Najväčšie publikum sústredené na jednom mieste

1,19 miliárd používateľov Facebooku hovorí za všetko. Denne sa tu sústreďujú obrovské skupiny ľudí, s ktorými si máme čo povedať a inak nebude na tom ani vaša spoločnosť. Ak je tomu naopak a aj napriek výhode obrovského publika neviete zaujať, problém môže byť niekde inde! Alebo ste ešte neprišli na to, ktoré veci vo vašom podnikaní by sa mali stať predmetom reklamnej kampane, ktorú necháte na online marketingovú agentúru.

2. Znížte marketingové náklady

Spustenie obchodnej stránky na Facebooku vás v podstate nebude stáť nič, ak sa na to podujmete sami. Samozrejme, môžete si priplatiť a osloviť s tvorbou reklamy na Facebooku aj niekoho iného, pretože na to možno nemáte čas a ani nadanie, ale dá sa to aj bez takejto pomoci. Či to ale vo vašich rukách bude mať ten správny efekt, je na vašom zvážení.

Stačí použiť dobré fotografie a obrázky, relevantný text a pravidelne všetky informácie aktualizovať. V porovnaní s klasickou tlačenou reklamou alebo aj iným druhom online marketingu, je to jedna z tých lacnejších možností.

3. Oslovíte cieľové publikum

Len preto, že je tu 1,19 miliardy používateľov, ešte ale neznamená, že všetkým sa bude vaša stránka páčiť. Mali by ste sa zamerať, teda zacieliť na ľudí, u ktorých je predpoklad, že budete mať ako firma s konkrétnou službou alebo produktom úspech.

Vďaka vekovým kategóriám, pohlaviu a špecifickému zameraniu, ktoré každý jeden užívateľ Facebooku má, sa môžete o správne zacielenie pokúsiť oveľa jednoduchšie, ako je to naopak pri klasickej webovej stránke a vo vyhľadávači Google.

4. Posilníte dôveru

Okrem toho, že je miestom vybudovania zákazníckej základne a predaja produktov, môže obchodná stránka Facebooku robiť „zázraky“ aj v prípade budovania vernosti voči vašej značke.

Čo to presne znamená?

Ak ste dôsledne poskytovali hodnotný a zábavný obsah, vaši stúpenci zostanú voči vám lojálni – dokonca aj keď urobíte chyby!

Ak vaši zákazníci vidia, že ste aktívni a reagujete, je oveľa pravdepodobnejšie, že budú s vami obchodovať radšej, ako so spoločnosťou, ktorá nemá žiadnu účasť na Facebooku ani inú stránku. S pomocou Facebooku môžete týmto spôsobom jednoducho zvýšiť aj návštevnosť webu a zaistiť si tak potrebný odbyt, ten správny marketing si ale treba podchytiť hneď na začiatku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.