Nástroje pre jednoduchšiu prácu s nepoddajnými materiálmi

Napriek skúsenostiam a praxi je niekedy aj ten najšikovnejší domáci majster na prácu s kovom alebo inými tvrdými materiálmi prikrátki. V takýchto momentoch preto prichádzajú na rad nástroje a doplnky, ktoré si dokážu s týmito nepoddajnými hmotami poradiť.

Kvalitné tvrdokovové vrtáky vám zjednodušia prácu s materiálmi ako oceľ, nehrdzavejúca oceľ, hliník alebo inými hrubými plechmi. Ponuka týchto nástrojov je obrovská. Pre správny výber je ale dôležité poznať typy každého z nich, účel, princíp činnosti a rozdiely.

Tvar a veľkosť vrtáka rozhoduje

Pri výbere je potrebné najskôr vyhľadať priemer. Začína sa na 1 mm a končí väčšinou na 12 mm. Je tiež dôležité rozhodnúť sa o farbe vrtáka, dávať pozor na tvar a zvoliť dôveryhodného výrobcu. Posledné kritérium určuje kvalitu nástroja.

Všetky typy vrtákov do kovu majú pracovnú časť vo forme špirály. Vďaka tomuto tvaru sa kovové hobliny nehromadia a neprekážajú pri práci. Aby vŕtačka v prvej fáze práce potichu vnikla do kovu, má spodná časť pracovnej oblasti vrtáku aj nabrúsený tvar.

Nepodceňujte materiál

Dôležitá je však nielen oblasť požitia, rozmery a tvar vrtákov, ale aj materiál. Aby ste sa lepšie orientovali, na určenie kvality kovu použitého pri výbere, je možné použiť orientovať sa na základe farby vrtáka. Neodporúča sa používať nástroj bez lakovania, pretože je nekvalitný a nie je vhodný na vŕtanie všetkých druhov kovov.

Najlepšou možnosťou je čierny produkt. Čo znamená, že nástroj si prešiel špeciálnym spracovaním, je možné ho použiť na všetky druhy kovov, je vysoko kvalitný, odolný a má prijateľné náklady. Takéto vrtáky vám umožnia pracovať so všetkými druhmi kovov, pretože majú zvýšenú odolnosť proti opotrebovaniu.

Tak na to pri ich výbere ako aj nákupe nových škrabákov NOGA myslite a určite bude vaša spokojnosť s využitím vrtákov pri prácu veľká a dlhodobá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.