Ako a podľa čoho si zvoliť správny TV stolík

TV stolík sa stal obľúbenou súčasťou veľkého množstva domácnosti, keďže okrem rozšíreného úložného priestoru je aj vkusným bytovým doplnkom, ktorý dokáže elegantne vyplniť prázdny priestor. Ako a podľa čoho si však takýto stolík vybrať?

Pri zariaďovaní vašej obývačky je dôležité myslieť nielen na správnu veľkosť sedacej súpravy, ale aj na ďalšie typy nábytku, ktoré dokážu z obývačky vytvoriť skutočnú spoločenskú miestnosť. Takýmto typom nábytku, ktorý okrem dizajnového riešenia poskytne aj dostatok úložného priestoru, je napríklad TV stolík.

Ten, ako už z jeho názvu vyplýva, slúži najmä na umiestnenie vášho televízora.

Čoraz častejšie však môžete na neho uložiť aj moderné hracie konzoly či ďalšiu spotrebnú elektroniku.

Podľa čoho vybrať správny TV stolík?

Pri výbere TV stolíka do vašej obývačky, by ste v prvom rade mali myslieť na rozmery samotnej miestnosti.

Príliš veľké televízne stolíky, na ktorých by bol zároveň položený obrovský televízor, by v menšej obývacej miestnosti vyzeralo nevkusne a pravdepodobne by spôsobil viac problémov, ako úžitku.

Uprednostnite široké stolíky

Ak ste si už ujednotili, aký veľký televízny stolík potrebujete, odporúčame vám siahnuť skôr po širších TV stolíkoch.

Tie bývajú totiž spravidla pevné a stabilné, a preto si môžete byť istý, že televízor ktorý na neho umiestnite sa neprepadne.

Dôležitý je materiál

V prípade TV stolíkov sa najčastejšie môžete stretnúť s televíznymi stolíkmi s drevotriesky, ktoré sa ľahko udržiavajú a častokrát sa predávajú v rôznych farebných prevedeniach.

Zaujímavým doplnkom k vášmu TV stolíku môže byť aj svetielkujúci led pásik, ktorý dodá TV stolíku na elegancii a atraktivite.

Umiestnenie

Okrem samotného výberu TV stolíku je dôležité aj jeho umiestnenie vo vašej obývačke.

Preto vám odporúčame tieto stolíky neumiestnovať k oknu alebo oproti nemu, keďže práve denné svetlo vyvoláva nepríjemné zrkadlenie obrazu na televízore.

Ideálne je tak televízny stolík umiestniť hneď oproti vašej sedacej súprave tak, aby televízor, ktorý je na stolíku položený bol približne vo výške vašich očí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.