Nedarí sa vám pri práci z domu udržať potrebnú koncentráciu

Málokto si môže dovoliť samostatnú kanceláriu v typickom byte, kde nie je často dostatok miesta ani na obyčajný stôl štandardnej veľkosti. Väčšina z nás potom pracuje v podmienkach, ktoré nie sú ideálne. Domáca kancelária sa ale nemusí zmeniť na plnohodnotnú miestnosť, ktorou nemôže byť len jeden stôl a stolička v rohu spálne.

Hlavnou vecou je premyslieť si detaily, vytvoriť si podmienky pre seba a priaznivú atmosféru pre prácu. Čo konkrétne to znamená?

Každá kancelária by mala mať tri dôležité zóny

Vybavte svoje pracovisko tak, aby ste čo najlepšie využili priestor pre motiváciu a produktivitu. Pomôžu vám v tom tri dôležité zóny:

  • pracovná oblasť, kde sedíte a pracujete);
  • referenčná oblasť, kde ukladáte dokumenty, knihy a iný pracovný materiál ako napríklad náhradné tonery;
  • oblasť zdrojov / úložný systém zásoby papiera a kancelárske potreby.

Zónovanie priestoru môžete realizovať s regálmi, závesmi a zástenami. Nájdite si čas a zorganizujte postup tak, aby vás nič nerušilo.

Nešetrite pohodlnými stoličkami a stolmi

Práca za počítačom má silný vplyv na oči aj chrbát. Taburetka alebo stolička bez podrúčok nie sú ten najlepší ideál ani v krajných prípadoch. Operadlo by malo byť pevné, rovnomerné (umiestnené v uhle 90 stupňov k sedadlu), hladké a na okrajoch mierne zahustené.

Nastaviteľné opierky chrbtice a opierka hlavy pre odľahčenie krčnej chrbtice sú veľmi užitočnými doplnkami. Správne sedenie si ale budete musieť sledovať sami: nohy by mali úplne siahať po podlahu a kolená by mali byť pokrčené v uhle 90 stupňov.

Všetko by malo fungovať tak, aby ste v prípade potreby mohli nové tonery HP do tlačiarne vložiť bez najmenších problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.