Nevyhadzujte tlačiareň z okna, vieme, ako ušetriť pri tlači doma aj v kancelárii

S nárastom cien stále viac z nás premýšľa, kde by sa ešte dalo ušetriť. Jednu z možností pritom máme priamo pred očami. Čo tak naučiť sa, ako šetriť pri tlači doma aj v práci? Či používate pomocníčku tlačiareň pri podnikaní alebo v prevádzke domácnosti, tu sú 4 užitočné tipy, ktoré vám pomôžu ušetriť a tlačiť úspornejšie. Ako na to?

Ešte, než začnete s tlačou, zastavte sa na chvíľu

Malé zamyslenie vám pomôže s rozhodnutím, či je vaša plánovaná tlač doma alebo v práci skutočne nutná – a či sa teda do nej budete púšťať. Viete, že niekedy je tlač úplne zbytočná? Stačí si spomenúť na to, že žijete v digitálnej dobe a mnoho dokumentov je možné podpisovať a archivovať elektronicky. V ostatných prípadoch samozrejme tlačiť môžete, ale nezabudnite sa inšpirovať našimi úspornými tipmi.

BENEFIT: Pri obmedzení početnosti tlače ušetríte miesto a starosti so skladovaním rôznym dokumentov. Usporíte tiež za prevádzku skartovacích prístrojov.

Kvalitný prístroj? Aj na tlačiarni záleží

Kúpiť nekvalitnú tlačiareň by sa vám nemuselo vyplatiť. Práve na type prístroja záleží – odvíja sa od neho energetická spotreba, ale aj kvalita či cena tlače. Dobrý spotrebič rovná sa dobré náklady na tlač. V ideálnom prípade sa vám (obzvlášť v kancelárii) bude hodiť multifunkčná tlačiareň, ktorá zastane funkciu tlačiarne, kopírky aj skenera. Každý spotrebič je navyše označený energetickým štítkom, ktorý udáva jeho energetickú náročnosť. Čím ďalej je písmenko štítku v abecede, tým je prístroj náročnejší. A ako zaobstarať ideálnu tlačiareň? Nechajte si poradiť s ohľadom na vaše potreby tlače.

Krmivo pre tlačiareň? Existujú ekonomické varianty

Nie vždy je nutné zaobstarať originálne farby do tlačiarne. Náplne pre tlač sú dnes v ponuke aj ako alternatívne tonery – a dokonca aj repasované tonery. Tieto dve možnosti kvalitou šliapu na päty originálom – sú lacnejšie, pretože o originálne značky nejde. Sú to náplne do tlačiarne, ktoré sú s niektorými prístrojmi kompatibilné. Práve podľa kompatibility s vašim prístrojom môžete vybrať lacnejšiu možnosť, ako doplniť chýbajúcu farbu. Prekvapí vás nielen porovnateľnou kvalitou, ale až o 40 % nižšími nákladmi na tlač. A náš trik, ako šetriť pri obstaraní farieb? Sledujte výkup použitých tonerov.

TIP: Ako na výber papiera do tlačiarne? Riaďte sa nielen podľa ceny, ale aj typu prístroja. Vyberajte podľa gramáže, ceny a určenia.

Ako ešte ušetriť? S týmito trikmi pri tlači

Do nákladov na tlač sa neradí len energetická náročnosť a spotreba prístroja, ale aj cena papiera a voľba tlačového režimu. Niektoré tlačiarne vám umožnia zapnúť taký režim a tlačiť nízkonákladovo. Navyše sa ponúka aj výber vhodného písma. Pohrajte sa s ekologickými fontami, ktoré šetria farbu do tlačiarne. Že ste ich doteraz nepoznali? Tak smelo do prieskumu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.