Prečo sa rozhodnúť pre liatu podlahu v Bratislave

Liate podlahy sa pôvodne využívali v priemysle, ale vďaka svojim vlastnostiam si postupne našli miesto aj v domácnostiach, firmách a obchodných priestoroch v Bratislave. Čo sa pod týmto názvom skrýva a aké sú ich výhody či nevýhody?

Čo je to liata podlaha

Liata podlaha získala svoj názov od spôsobu jej realizácie, ktorá prebieha vyliatím. Zmes má polyuretánový alebo epoxidový základ a po vyliatí začne rýchlo tvrdnúť. Už o 24 hodín po nej môžete začať chodiť a na plné zaťaženie je pripravená o 5 dní. Povrch hotovej podlahy je jednoliaty a bez špár, čo zaručuje jednoduché čistenie. Pri hrúbke už od 2 mm liate podlahy okrem toho vynikajú svojou pevnosťou a odolnosťou. Ak sa rozhodnete pre tento typ podlahy, oceníte tiež dokonalé priľnutie k obvodovým stenám.

Ešte niekoľko výhod

Moderné liate podlahy výborne odolávajú vlhkosti aj stojatej tekutine. Preto sú výbornou voľbou do každej miestnosti v domácnosti, ale aj do garáže, dielne a komerčných priestorov bez ohľadu na rozmery. Na upratovanie vám postačí mop, voda a bežný čistiaci prostriedok. Liate podlahy sú navyše veľmi tiché a využijete ich aj v kombinácii s podlahovým vykurovaním s rýchlym nábehom vykurovania. Dobre odolávajú nárazom a škrabancom a pri chôdzi sú príjemné na dotyk. Okrem toho sú nehorľavé a možná je tiež protišmyková úprava.

Pre dosiahnutie všetkých uvedených vlastností je potrebné, aby liatu podlahu vyhotovili odborníci. Pri svojpomocnej realizácii by sa mohli vyskytnúť rôzne nedostatky v príprave podkladu alebo aj samotnom vylievaní.

Zaujímavé dizajny

Snívate o štýlovej podlahe s jedinečným dizajnom? Unikátny vzhľad do každej miestnosti prinesú práve liate podlahy. Výsledný dizajn si môžete dokonca sami navrhnúť presne podľa vašich predstáv. Vaša liata podlaha tak iste nebude vôbec nudná, ale bude dokonale odrážať váš vkus, osobnosť a estetické cítenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.