Pripravte svoj exteriér na nevídanú porciu luxusu

Prvý jarný deň je už za nami a my sa snažíme svoj deň tráviť vďaka príjemnejším teplotám čoraz viac aj vonku na svojej záhrade alebo terase. Slnečné lúče sú predsa pre naše telo dokonalým zdrojom vitamínu D, za ktorý nemusíme v žiadnej lekárni platiť. Okrem toho dýchame čerstvý vzduch a náš organizmus znova naberá, cez zimu, stratenú energiu. Aby to bolo ešte príjemnejšie, môžete si svoj exteriér a miesto pobytu vyzdobiť moderným obkladom z travertínu.

Prečo práve travertín?

V prvom rade preto, lebo je to jeden z najodolnejších a najpevnejších obkladových materiálov, ktorý dokáže vytvoriť dojem luxusu na každom jednom mieste.

Travertín je typ vápenca, ktorý sa tvorí okolo minerálnych prameňov. Ako podlahový materiál sa zvyčajne predáva ako interiérová alebo odolná exteriérová dlažba v rôznych farbách zeme, vrátane hnedej, hrdzavej a béžovej.

Rovnako ako všetky prírodné kamene, má niektoré špecifické požiadavky na údržbu, s ktorou ale veľa starostí mať určite nebudete. Správne nainštalovaná a udržiavaná travertínová podlaha však môže pridať jedinečnú kombináciu prirodzenej krásy do akéhokoľvek vnútorného alebo vonkajšieho priestoru.

Výhody exteriérovej travertínovej dlažby

Travertín je pevný a odolný, čo však nie sú všetky dôvody, pre ktoré si ho vyberáme. U mnohých rozhoduje aj to, že je:

Štýlový – ako jeden z najstarších stavebných materiálov môže pridať do atmosféry interiéru alebo exteriéru pocit prestíže. Zároveň má dominantnú energiu, ktorá priťahuje pozornosť jemným, tlmeným spôsobom, s tónmi, ktoré sa otáčajú v jeho zahmlenom, meniacom sa povrchu. Každá jeho časť predstavuje prirodzené figurálne dielo pozemského umenia, ktoré z neho robia ten najlepší obklad.

Tlmený – ďalšia výhoda travertínu je, že má jedinečnú silu prírodného kameňa, ale zachováva si aj diskrétnu dôstojnosť vychádzajúcu z jemnej palety farieb v jeho spektre.

K dispozícii je v hnedých a béžových odtieňoch, šedých a strakatých šedobielych farbách, ktoré môžu priniesť svoju vznešenú  dominanciu do vášho exteriéru aj vo forme nádhernej dlažby okolo bazéna. Takej, ktorá dokonale do tohto prostredia zapadne a bude jeho najväčšou ozdobou.

Pripravte sa takto na svoje nádherné zážitky a príjemne strávené chvíle na svojej záhrade a terase aj vy. Uvidíte, že s travertínom to bude naozaj jednoduché!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.