Správna a štýlová ochrana pre vaše okná

Nakoľko sú cestovanie a pobyt na čerstvom vzduchu v súčasnosti obmedzené, väčšinu času sa zdržiavame v interiéri. Ten bude ale čoskoro pod vplyvom teplôt slnečného žiarenia na vytvorenie potrebného komfortu nevyhovujúci tiež. Dôvodom sú veľké a krásne, no pred slnkom nechránené okná.

Aby ste tomu predišli, odporúčame vám zoznámiť sa s výhodami ich špeciálneho tienenia, ktoré oceníte aj v podkroví!

Základ komfortného bývania

Súkromie v interiéri a ochrana pred slnkom majú v dnešnom svete pri bývaní svoje miesto. Či už  sa rozhodnete pre žalúzie alebo rolety – ochrana proti oslneniu je nielen funkčná, ale aj dekoratívna a je dobrým doplnkom pre všetky okná, kde sa požaduje aj ochrana súkromia.

Aby sa miestnosti neprehrievali, mnohé tieto druhy tieniacich techník sú vyrobené z materiálov, ktoré odrážajú slnečné lúče a dobre pritom okno izolujú aj pred vysokou alebo nízkou teplotou. Veď uznajte sami – moderné vonkajšie markízy na strešné okná sú vyrobené z odolnej sieťoviny vystuženej sklenými vláknami.

Prečo patrí tieniaca technika aj na strešné okná?

Aj keď sú okná striech vysoko a žiadny sused k vám nevidí, oceníte kvalitné zatemňujúce rolety pre strešné okná z dôvodu ich ochrany pred teplom.

Zainteresovaní predsa veľmi dobre vedia, že najmä v lete sa zo strechy a podkrovia vplyvom vysokých horúčav stáva priestor nevhodný na obývanie. Správna ochrana pred slnkom je preto pri strešných oknách obzvlášť dôležitá.

Takéto rolety je možné ovládať aj automaticky generovaním slnečnej energie – bez pripojenia k elektrickej sieti. Závisí, do akého typu techniky investujete.

Vyberte si s Termotech.sk to správne riešenie a uvidíte, že aktuálne počasie už nebude mať na váš komfort v bývaní taký vplyv.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.