Zaistite si kvalitné tienenie po celý rok

Kvalitné tienenie priestorov je potrebné v letnom aj zimnom období. Chráni nás pred slnečnými lúčmi aj teplom. Výber spôsobu tienenia je preto dôležitou súčasťou zariaďovania interiéru. Dnes sa spolu pozrieme na dve z možností, ktoré máte na tento účel k dispozícii.

Vonkajšie alebo vnútorné rolety

Na trhu nájdete vonkajšie aj interiérové rolety. Pri výbere medzi týmito dvoma typmi by ste mali zvážiť, koľko tepla chcete zachytiť. Vonkajšie rolety totiž poskytujú lepšiu ochranu pred teplom. Sklo na oknách sa vďaka nim neprehreje a neprenikne dnu.

Materiál roliet

Pri kúpe interiérových roliet myslite aj na dizajn. Na výber máte látkové, bambusové alebo plisé rolety. K dispozícii je tiež bohatý výber farieb a vzorov. Vyberajte podľa farebnosti zariadenia. Do úvahy je potrebné vziať aj vaše požiadavky na intenzitu tienenia. Pre dokonalý výhľad z okna a dokonalé zatienenie vyberajte rolety z hustých tkanín.

Čo sa týka spôsobu ovládania, môžete si vybrať motorické, pružinové alebo retiazkové rolety na okná. Pri kúpe je výhodou, ak si môžete vybrať produkt na mieru.

Budete si tak môcť vybrať rolety presne podľa vašich predstáv. Pre jednoduchosť montáže vyberajte moderné modely, ideálne bez vŕtania.

Rolety pre strešné okná

Ak bývate v podkrovnom dome alebo byte, budete potrebovať rolety pre strešné okná. Vyrábajú sa z textílií,vďaka čomu si tak budete môcť vybrať z mnohých farieb. Alebo si zvolíte vzorované rolety pre strešné okná.

Z materiálov sú k dispozícii priesvitné aj zatemňujúce látky. Vzhľadom na vysoké teploty počas letných dní je vhodné kúpiť modely z menej priepustných materiálov. Intenzitu denného svetla budete môcť regulovať spustením rolety do požadovanej výšky okna. Kvalitná konštrukcia roliet na strešné okná zabezpečí ich jednoduchú montáž aj ovládanie. Takže skutočne dokonalé riešenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.