Urobte z vašej oslavy jedinečnú udalosť

Každá oslava je jedinečná. Ak ju však chcete spestriť niečím výnimočným, máme pre vás jeden skvelý tip na jej oživenie.

Zábavná pyrotechnika

Zábavná pyrotechnika je súčasťou novoročných osláv ale aj mnohých slávnostných udalostí počas roka. Na záhradnej slávnosti môžete použiť farebné fontány. Na párty s priateľmi kompaktné ohňostroje či rakety. Mužov a chlapcov v každom veku nadchýna hluk petardy. A športoví fanúšikovia iste poznajú dymový efekt farebných dymovníc.

Obľúbená zábavná pyrotechnika je dostupná v mnohých špecializovaných obchodoch. Všetky typy sú určené na manipuláciu dospelou osobou. Samostatnú kategóriu tvorí detská zábavná pyrotechnika. Tú môžu obsluhovať aj deti ale len pod dohľadom dospelej osoby.

Ohňostroje

Ak chcete, aby ľudia na vašu oslavu či svadbu tak skoro nezabudli, pripravte im prekvapenie v podobe žiarivého ohňostroja. Na trhu nájdete malé, stredné a veľké ohňostroje. Niektoré z nich môže obsluhovať len profesionál. No kúpite aj mnohé záhradné či kompaktné ohňostroje, ktoré pri dodržaní správneho postupu môže obsluhovať každý.

Dbajte na správne používanie

Ak ste sa rozhodli zakúpiť ohňostroje, nezabudnite, že ich nesmú používať bez dohľadu dospelého deti a mladiství do 18 rokov. Pri manipulácii a zapaľovaní je nutné presne dodržiavať návod na použitie. Ohňostroje nikdy nepoužívajte v interiéri. Dôležité je tiež dodržať bezpečnostnú vzdialenosť od osôb a horľavých materiálov. Ak sa chcete svojich hostí naozaj ohúriť, je lepšie prípravu aj obsluhu ohňostroja zveriť do rúk profesionálov – pozrite ako vyzeraj ohňostroj v Bratislave. Ak budete ohňostroj obsluhovať sami, manipulujte s ním opatrne. Dôležité je aj  správne skladovanie. Zakúpené produkty nepoužívajte po dátume expirácie.

Pri použití sa tiež informujte o zákonoch platných pre miesto konania oslavy. Mohlo by sa stať, že by ste nevedomky porušili zákaz používania pyrotechniky. Ak v mieste konania oslavy platí takýto zákaz, potrebujete požiadať o povolenie. Ak zákaz nebol vydaný, platí, že ohňostroj môžete používať v katastri obce a to do 22. hodiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.