V Bratislave cestný pirát, presne ako ten slávny z českej D1

Nedávno bola v Čechách aféra, kde vodič na aute s EVČ zapamätateľnou vďaka opakujúcim sa písmenám A ohrozoval na diaľnici svojou jazdou iných vodičov, zámerne ich spomaľoval a skrátka choval sa ako šialenec. Tí, čo vedia o tomto prípade, vedia aj to, že podobných idiotov je na cestách oveľa viac. Dnešný prípad je presne o tom istom, ako ten český, akurát že u nás ho nechytia.

Dnes okolo 19:00 až 20:00 hodiny na Gagarinovej ceste smerom na Biskupice ešte pred premostením v blízkosti Harley pubu šiel v ľavom pruhu vodič pomalého vozidla škoda felícia seneckej EČV. V blízkosti sa pohybovalo smotanovo biele lesklé luxusné vozidlo značky Volkswagen, žiaľ EČV nepoznám. Do očí udrelo len, že pod ŠPZ mal miesto kúpenia vozidla DanubiaServices, Bratislava. To si pamätám, lebo z mestského diaľničného obchvatu sa pohyboval tesne pred nami a už vtedy mu šibalo, keď len spontáne pribrzdil. To nič nebolo (teda v tej chvíli to nebol dôvod si pamätať EVČ). Na spomínanej ceste v blízkosti Harley Pubu tento šialenec obiehal z prava Renault Megane s výraznými čiernymi mračítkami a len tak tak prešiel pred neho keďže sa pripojovacia cesta po ktorej si to chcel skrátiť pomaly končila. Cez dva pruhy bez smerovky, úžasná frajerina. Vozidlo prešlo pred pomaly idúcu Škodu Felíciu a dosť pribrzdilo. Takže z rýchlo idúceho Volkswagenu bol zrazu veľmi pomaly idúci Volkswagen. Felícia zabrdila prudko taktiež, ale čo je horšie, my sme pre jej rýchle zabrzdenie takmer vleteli do nej a vodič za nami zas do nás. Ten aj krátko zatrúbil, ale čo sme mali robiť? V tej chvíli mohla byť reťazová havária len preto, že ten šialený idiot v luxusnom Volkswagene sa rozhodol zámerne pribrdziť pomaly idúcu Felíciu. To malo byť nejaké trestanie pomalého vodiča? Akým právom si tento blbec vôbec dovoľuje ohrozovať životy a majetok druhých? Hneď potom vyletel vpred ako raketa možno až 120 km/h na ceste kde je 50 km/h takže sa človek k jeho EVČ naozaj nedostal. Dovtedy mi ani len nenapadlo, že ten blb spraví niečo také.

Nie je to len vec českých diaľníc, ale aj slovenských bežných ciest. Nebol to ani mladý vodič, ale skúsení chlapík. Všetci by hneď mladých vodičov hádzali do jedného vreca. Dnešná vláda akonáhle jeden chlapík použije zbraň a vystrieľa jednu rodinu na ulici, mení zákony. Akonáhle jeden šialenec zabije dve deti a vyfasuje len 5 rokov, už menia zákony. Stavím sa, že keby sa našlo chlapča, čo pri koľajoch hádže kamene do okien vlakov, aj na to pripravia zákon o zákaze hádzania kameňov deťom do 18 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.