Zelená káva vám dodá energiu a podporí vaše zdravie

Určite mnohí z vás už počuli o liečivých vlastnostiach zelenej kávy, o jej neuveriteľných zdravotných výhodách a dokonca o účinnosti chudnutia. Ale je to naozaj tak? Pozrime sa, čo je to vlastne zelená káva a či je skutočne tak užitočná, ako sa všeobecne verí.

Po celé stáročia ľudia oceňujú nápoj vyrobený z pražených kávových zŕn, ale v poslednej dobe stále viac hovoria o konkrétnych výhodách ešte viac kvalitnej zelenej kávy. Tvrdí sa, že má vysoký obsah antioxidantov – oveľa vyšší ako v klasickej káve, ktorá bola tepelne ošetrená, a preto je tento  „zelený“ nápoj pre zdravie prospešný a dokonca pomáha spaľovať tuky.

Aký je rozdiel medzi surovými a praženými kávovými zrnami?

Najprv musíte pochopiť, že pri tepelnom spracovaní chutnej kávy Arabica alebo Robusta sa nielen uvoľňujú éterické oleje a odhaľuje úžasná aróma, ale sa tiež sterilizuje. Pri teplotách nad 200 ° C sa ničia baktérie a huby, s ktorými sa káva nevyhnutne dostane do styku pri montáži, spracovaní a preprave. Okrem toho praženie zastavuje fermentačný proces typický pre surové zrná.

Kvalitná zelená káva má povzbudzujúce a tonické vlastnosti, je schopná rozprúdiť krv a dodávať tak telu potrebnú energiu. Zelené kávové zrná obsahujú veľa trieslovín a purínových alkaloidov, ktoré stimulujú mozog a svaly. Zelená káva tiež pomáha pri bolestiach hlavy, zlepšuje pamäť, stav pokožky a činnosť kardiovaskulárneho systému.

Zdravý zdroj z prírody – zelená káva

Zelená káva je zdrojom antioxidačnej kyseliny chlorogenovej, ktorá chráni telo pred voľnými radikálmi. Zelená káva s ochrannými vlastnosťami zároveň predbieha červené víno, zelený čaj a olivový olej. Kombinácia kofeínu a kyseliny chlorogenovej pomáha spaľovať tuk a zbaviť sa celulitídy.

Zelená káva sa používa aj v kozmetike. Ako súčasť účinných produktov spevňuje nechtové lôžko a vlasy, zvlhčuje pokožku a ako antioxidant spomaľuje proces starnutia.

Preto, ak si budete pri najbližšej možnej príležitosti objednávať tento lahodný nápoj v kaviarni alebo doma, vyskúšajte jeho zelenú formu a nechajte sa presvedčiť o jej pozitívnych výsledkoch. Určite budete veľmi milo prekvapený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.