Ako si vybrať registračnú pokladňu?

Ak predávate tovar alebo služby, zákon vám určuje povinnosť používať registračnú pokladňu. V nasledujúcom článku si povieme, ako si takúto pokladňu vybrať, aby splnila všetky vaše požiadavky a stala sa praktickým pomocníkom vo vašom podnikaní.

Elektronická registračná pokladnica

Každá fyzická alebo právnická osoba, ktorá na základe oprávnenia na podnikanie predáva tovar alebo poskytuje vymedzené služby na území Slovenskej republiky a za predaj tohto tovaru či služieb prijíma tržby, má povinnosť používať registračnú pokladnicu. Nie každý model je však vhodný pre každú prevádzku. Ako si teda vybrať?

Ako vybrať ten správny typ?

Každá registračná pokladnica má iné parametre. Pri jej výbere je potrebné zvážiť, aké sú vaše požiadavky na jej jednotlivé funkcie. Mali by ste vopred vedieť, aké bude miesto jej použitia a odhadovaný počet predávaných položiek.

Registračná pokladnica by okrem toho mala mať možnosť pripojenia k počítaču. Samozrejmosťou by mali byť aj platby kartou. Ak predávate potravinový tovar, nezabudnite na akceptáciu stravných lístkov či iných poukážok.

Čo ešte zvážiť?

Vzhľadom na rýchly rozvoj technológií je výhodou, ak má registračná pokladňa možnosť pripojenia k internetu, na externú klávesnicu, PinPad a podobne. Moderné modely registračných pokladníc spájajú v sebe viacero funkcií. Môžete si kúpiť napríklad registračnú pokladnicu, platobný terminál a fiskálnu tlačiareň v jednom. Takéto riešenie šetrí vaše finančné prostriedky.

Pred samotnou kúpou si overte, či sa registračná pokladňa predáva s internou batériou alebo bez. Pri porovnávaní cien si overte, či je konečná cena pokladne udávaná aj s nákladmi na inštaláciu a školenie obsluhy.

Ekasa

Ekasa je moderné riešenie evidencie tržieb. Do evidencie tržieb prináša jednoduchosť a možnosť online pripojenia všetkých pokladníc na finančnú správu. Ak používate eKasu, nie je potrebná účtovná uzávierka na konci dňa.

Novým podnikateľom a podnikateľom, ktorí otvorili novú prevádzku od 1. apríla 2019 vznikla povinnosť používať eKasu odo dňa začiatku podnikania alebo otvorenia novej prevádzky. Ostatní podnikatelia majú túto povinnosť od  1. júla 2019. Túto povinnosť si splníte upgradom vašej pokladne alebo kúpou novej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.