Zvýšte produktivitu práce tým, že zabezpečíte kvalitné osvetlenie kancelárie

Svetlo je základnou podmienkou pre život, no vo veľkej miere ovplyvňuje aj náš výkon v práci. Dlhodobý pobyt v miestnosti s nedostatočným a nekvalitným osvetlením vás prinúti viac pociťovať nepohodlie, únavu a dokonca aj podráždenie.

Je to všetko o úrovni osvetlenia, pretože viac ako 80 % informácií dostáva človek prostredníctvom orgánov videnia. Vedecké štúdie preukázali, že prvá reakcia tela pochádza z centrálneho nervového systému.

Osoba na podvedomej úrovni tak reaguje na nepohodlie svetelného prostredia, ktoré spôsobuje reakciu orgánov videnia a autonómneho nervového systému. Nízka úroveň osvetlenia vedie k nadmernému namáhaniu zraku, bolesti hlavy, únave, ospalosti a zníženému výkonu.

Energetický audit = lepšie výsledky

Je dokázané, že blikanie svetla vo výbojkách má negatívny vplyv na ľudskú psychiku, prispieva k výskytu nervozity a podráždenosti. Nedostatočné osvetlenie kancelárií, blikajúce svetlá, ktorým často jednoducho nevenujeme pozornosť, môžu po niekoľkých rokoch viesť k výraznému zníženiu ostrosti zraku.

Preto je v rámci vášho záujmu a lepšieho výkonu zamestnancov nechať vo firme urobiť dôkladný energetický audit, na základe ktorého môžete nielen ušetriť, ale dosiahnuť v práci a pri vykonávaní jednotlivých úloh oveľa lepšie výsledky.

Kvalitné kancelárske osvetlenie podporuje produkciu serotonínu

Administratívni pracovníci trávia na pracovisku v priemere 8 až 10 hodín denne a mnoho manažérov ešte viac. Súčasne je hlavnou súčasťou kancelárskej práce vizuálne vnímanie informácií. Preto správne osvetlenie kancelárií hrá dôležitú úlohu pri poskytovaní pohodlnej pracovnej atmosféry, ovplyvňuje výkon zamestnancov a ich náladu.

V zime úloha dobre navrhnutého osvetlenia kancelárie rastie ešte viac. Podmienky našej klímy v zime ovplyvňujú značnú časť nálady obyvateľstva, výsledkom čoho sú depresie a apatia. Je to kvôli nedostatku ultrafialového svetla, ktoré ovplyvňuje tvorbu hormónu šťastia – serotonínu. Nedostatok tohto hormónu vedie k migrénam, depresii a znižuje emočnú stabilitu človeka.

Umelé osvetlenie

Práca v miestnosti s umelým osvetlením kancelárie zhodnou s prirodzeným denným svetlom môže významne znížiť vplyv sezónnych výkyvov na náladu a výkonnosť zamestnancov.

Preto neváhajte ani minútu a zabezpečte svojím pracovníkom tie najlepšie podmienky na prácu. Začnite správnou úrovňou a kvalitou osvetlenia a uvidíte, že výsledky sa dostavia!

Kvalitné osvetlenie môžete nájsť aj v kanceláriách na prenájom v Bratislave.