Ponúkame vám kvalitné motory a prevodovky pre vaše stroje

Mnoho strojov v rôznych odvetviach hospodárstva ale aj v domácnostiach je poháňaných elektrickou energiou. Pre ich bezporuchové fungovanie sú potrebné kvalitné elektromotory a iné súčiastky. Máme pre vás tip na niektoré z týchto produktov.

Elektromotory

Elektromotory poháňajú rôzne stroje a mechanizmy. Používame ich každý deň bez toho, aby sme si to uvedomovali. Nájdete ich napríklad v práčke, mixéri, chladničke či ventilátore alebo v holiacom strojčeku. V priemysle nachádzame väčšie a výkonnejšie elektromotory. Poháňajú napríklad výrobné stroje a linky.

Aké elektromotory nájdete na trhu

Na trhu nájdete elektromotory napájané priamo z elektrickej siete. Menšie modely pre bežných užívateľov bývajú poháňané aj batériami. Elektromotory fungujú na rôznom princípe práce. Najbežnejší typ je asynchrónny.

Asynchrónne elektromotory nájdete na trhu v rôznych veľkostiach. Izoláciu od ostatných súčastí stroja zabezpečuje kvalitná hliníková kostra. Podľa použitia si môžete tiež vybrať motory s rôznym menovitým napätím, frekvenciou, rozsahom výkonu, triedou izolácie, či počtom pólov. Elektromotory môžete vyberať aj vzhľadom na teploty okolitého prostredia. Jednotlivé modely môžete použiť od -30°C do + 40°C. Pozrite si tiež článok o elektrobicykloch.

Čelné prevodovky

Aj čelné prevodovky slúžia na využitie plného výkonu pohonu stroja. Používajú sa v poľnohospodárskych aj výrobných a stavebných strojoch. Čelné prevodovky majú kompaktný tvar, vysokú stabilitu a odolnosť voči zaťaženiu. Môžete od nich očakávať maximálny výkon a ekonomickú prevádzku.

Môžete si objednať čelné prevodovky s motorom, bez motora, s možnosťou upnutia na pätku alebo na príruby niekoľkých veľkostí. Pre dosiahnutie veľkého rozsahu výkonov a otáčok sú k dispozícii tiež viaceré možnosti ich kombinácie. Prevodovky sa dodávajú s rôznym prevodovým pomerom a pre rôzne montážne polohy. Vaše stroje budú na tom s výkonom potom omnoho lepšie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.