Tajomstvo dizajnu a pohody obývacej izby

100% pohoda alebo absolútna pohoda je jedným zo súčasných trendov v interiérovom dizajne. Okrem harmonickej kombinácie odtieňov a textúr zahŕňa dizajn pohody aj klimatický, zvukový a emocionálny komfort.

Klimatizácia v interiéri obytného domu alebo bytu

Je pekné, keď teplota v miestnosti zodpovedá predstave pohodlia konkrétneho človeka. Autonómna klimatizácia poskytuje multi-splitovú vnútornú klimatizáciu s funkciou vykurovania a chladenia miestností.

Top 3 charakteristiky split klimatizácie na vytvorenie pohodlia a útulnosti:

1. Výkon. Počet kilowattov vám napovie, na akú plochu je klimatizácia určená: 2,6 kW do miestnosti do 26 m2, 3,5 kW do obývačky do 35 m2.

2. Energetická účinnosť. Preferované sú energeticky úsporné klimatizácie triedy A, A+. V režime vykurovania je spotreba energie o 10 – 15 % vyššia.

3. Hladina hluku. Väčšina ľudí nepočuje zvuk do 25 dB, zvuky do 40 dB nespôsobujú podráždenie a nerozptyľujú. Optimálna hlasitosť vnútornej jednotky do bytových priestorov by mala byť v rozmedzí 25 – 36 dB.

Pred výberom modelu klimatizácie dizajnéri zmerajú plochu a objem priestorov, zohľadnia smer svetla, typ vykurovania a stupeň slnečného žiarenia.

Zvuková izolácia obývacej izby

Moderné akustické panely sa v obytných miestnostiach obytných budov používajú len zriedka. Za zvukovú izoláciu sú zodpovedné viacúčelové okná s dvojitým zasklením, skryté inštalačné dvere, koberce na podlahe. Spoľahlivými zvukovými pascami sú závesy z hustých textílií, mäkký nábytok, otvorené police na stenách.

Emocionálny komfort obývačky

Wellness dizajn je syntézou udržateľných technológií a praktickej psychológie. Drevené nástenné dekorácie plne vyhovujú týmto zásadám – prelamované panely z lisovaných drevených dosiek s hrúbkou 3 – 6 mm. Drevené ozdoby sú zladené s podtónom nábytku skrinky, to je posledný dotyk zdobenia miestnosti. 20 odtieňov rôznych drevín zaručuje dokonalé spojenie dreveného obrazu s odtieňom steny, úrovňou a hlavným smerom osvetlenia. Do obývacej izby dizajnéri usporiadajú tmavé drevené panely proti svetlej stene.

Aktuálne formáty drevených panelov sú strom života, mandala, prelamované grafické maľby – diptychy a triptychy. Veľkosť nástennej dekorácie sa vyberá s prihliadnutím na otvorenú plochu steny, rozmery pohovky, mäkký kútik s kreslami a konferenčným stolíkom, konzolu. Montáž panelov na stenu – bez klincov, dekorácia je jednoduchá a bezpečná, zaručuje pocit pohody, bezpečia a pohodlia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.