Čaká vás životne dôležitá skúška? Tu je niekoľko tipov na učenie v lete

Hurá, konečne je tu leto! A s teplotami z posledných dní sa to dá pokojne potvrdiť aj z praxe. Pre mnohých z nás je to však o dôvod na radosť menej, pretože sú pred dverami náročné skúšky. Aby ste preto pri učení dlho nezaháľali a sústredili sa aj napriek peknému počasiu na podstatné doplnenie vedomostí, máme pre vás niekoľko tipov, ako to zvládnuť.

Je tu niekoľko riešení, vďaka ktorým môže byť nepríjemné skúškové obdobie alebo vypracovanie dôležitej seminárnej práce znesiteľnejšie.

Poriadok je polovica učenia

Mnohí z nás svoje dôležité úlohy odkladajú na neskôr. Spolu s každým jedným dňom blížiacim sa k skúške sa však váš čas na doplnenie potrebných vedomostí skracuje. Na druhú stranu pribúda učiva, teórie, literatúry a poznámok. To všetko môže v konečnom výsledku spôsobiť chaos nielen na pracovnom stole, ale aj vo vašej hlave.

Pri takomto chaose sa učiť bohužiaľ vôbec nedá! Všetky veci sa preto snažte vždy zorganizovať a pripraviť na bezproblémové učenie.

Potrebujete čerstvý vzduch

Vysoké 30 stupňové horúčavy sa v interiéri bez klimatizácie veľmi rýchlo a často premieňajú na 50 stupňové peklo. V takejto atmosfére sa sústrediť na učenie alebo písanie dlhej rigoróznej práce nedá.

Vaša motivácia a koncentrácia v takýchto podmienkach naráža na dno. Aby ste to prekonali a mohli si na konci tejto snahy a odopierania dopriať vytúžené ovocie, popri učení sa nadýchajte čerstvého vzduchu a uvidíte, že vám to pôjde lepšie a ľahšie. Len sa nesmiete zabudnúť.

Čím skôr začnete, tým skôr skončíte

Ranné vstávanie nie je pre každého ideálne, najmä počas prázdnin. Faktom ale je, že v lete sa vďaka jasu a teplu vo vašej malej študentskej izbe aj tak dlho nevyspíte. Ak si potom podmaníte svoje slabšie ja a pustíte sa do práce skôr, môžete v práci skončiť o to skôr a vychutnať si lahodný nápoj po práci na večernom slnku. Na páliacom poludňajšom slnku to aj tak nie je žiadna sranda.

Odmeňte sa zmrzlinou

Takúto prestávku na učenie v lete je skvelé vyplniť zmrzlinou. Výhodou je, že budete odmenení za doterajšiu prácu a budete oveľa viac motivovaní do ďalšej fázy učenia a zvládania náročného štúdia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.