Úsporný režim vykurovania bez obmedzenia komfortu s kvalitnou izoláciou fasády

V lete si potrebu zdrojov vykurovania a cien energií, ktoré na tento účel čerpáme, vôbec neuvedomujeme. Prvé komplikácie sa ozvú možno o rok, u niektorých už v zime, keď si uvedomíme reálnu potrebu kompletného zabezpečenia vyhrievania priestorov. Možno ste ale nevedeli, alebo ste tento faktor v záplave povinností a práce vypustili z hlavy, že práve zateplenie fasády je riešenie, ktoré stačí urobiť raz a výsledný efekt sa dostaví každý jeden rok.

Zateplením fasády znížite náklady na vykurovanie a zároveň zvýšite komfort bývania. Poďme sa spoločne o tom presvedčiť.

Prečo je izolácia fasády dôležitá?

Poznáte to na sebe – teplé kabáty vás ochránia pred chladom v zime dokonale. S domom je to podobné, až na to, že jeho ochranný plášť sa „šije“ v podobe zateplenia fasády. Fasádou – teda v energetickom zmysle všetkými vonkajšími stenami domu – sa stráca veľa nevyužitého tepla a vy ho musíte draho vykurovať.

Fúkaná izolácia, izolácia jadra alebo zadná odvetrávaná fasáda. Tepelná izolácia môže mať rôzne podoby, ktoré úplne závisia od nehnuteľnosti a výrazne sa líšia z hľadiska účinnosti, ceny a vzhľadu. Náklady na zateplenie sa v priebehu rokov vrátia ušetrenými nákladmi na vykurovanie.

Najlepším riešením je expandovaný polystyrén

Ako sme spomínali v úvode, foriem a druhov izolácie fasády môže byť niekoľko. Závisí od rôznych podmienok. Vo všeobecnosti sa ale ako najlepšie riešenie osvedčil kvalitný expandovaný polystyrén, ktorý je z 98 % tvorený vzduchom, takže má veľmi dobré tepelno izolačné vlastnosti. Polystyrénové dosky vyrobené procesom expandovania sa o zateplenie vašej fasády postarajú najlepšie a bez najmenších problémov.

Aká je úspora energie zateplenej fasády?

Čím starší dom, tým väčší potenciál zateplením dosiahnete, pretože nové stavby musia byť postavené z materiálov, ktoré samé o sebe izolujú. Úspora energie cez zateplenie je v rôznych stavbách rôzna..

Vo všeobecnosti ale zateplenie fasády, možno aj s použitím špeciálnych CD profilov, ušetrí až 20 percent nákladov na vykurovanie. V závislosti od veľkosti domu sa cez vonkajšiu stenu môže stratiť okolo 10 000 kWh/rok. Ročne môžete po kvalitnom zateplení fasády ušetriť niekoľko stoviek eur. Aká dobrá je vaša izolácia popisuje takzvaný koeficient prestupu tepla U-hodnota.  Čím je nižšia, tým je tepelná izolácia účinnejšia.

Ak teda hľadáte pre váš domov nielen na zimu a zaistenie lepšej budúcnosti to správne riešenie, určite si vyberte správny typ izolácie fasády a vyriešite tým viac problémov súčasne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.