Chystáte sa rekonštruovať byt? Poradíme vám, ako si nájsť spoľahlivú stavebnú firmu

Pred rekonštrukciou bytu alebo domu si každý kladie mnoho otázok. Najviac nás zaujíma cenakvalita vykonaných prác. Aby ste boli s výsledkom spokojní aj vy, poradíme vám, na čo by ste mali myslieť pri výbere stavebnej firmy.

Rekonštrukcia bytu

Pri rekonštrukcii bytu je potrebné urobiť mnoho stavebných úprav. Mnoho krát je potrebné vykonať aj kontrolu a prerábku elektrických či iných rozvodov. Aby kompletná rekonštrukcia bytu priniesla požadovaný výsledok, potrebujete nájsť spoľahlivého dodávateľa všetkých prác.

Stavebnú firmu vyberajte podľa ponúkanej kvality a ceny. Informujte sa, aké sú referencie predchádzajúcich zákazníkov. Pre zjednodušenie celého procesu je najlepšie, ak všetky práce vrátane prípravy projektu zrealizuje jeden dodávateľ.

Predpoklady kvalitnej spolupráce

Spoľahlivý dodávateľ prác pre rekonštrukciu bytu je ochotný vypočuť požiadavky a očakávania zákazníkov. Má tiež schopnosť preniesť tieto očakávania do projektovej dokumentácie s ohľadom na bezpečnosť, kvalitu materiálov, dispozície bytu a dizajnu. Okrem toho berie ohľad na vaše finančné možnosti.

Veľkým plusom je, ak dodávateľ stavebných prác za vás vybaví aj všetky náležitosti na úradoch pred začiatkom prác a vybaví všetko potrebné pre úspešnú kolaudáciu. O kvalite stavebnej firmy hovorí tiež dĺžka poskytnutej záruky na všetky práce.

Izolácia základov

Pri stavbe domu je veľmi dôležitá aj kvalita základov. Pri nekvalitnej izolácii základov dochádza k oroseniu muriva a prenikaniu vody do domu. Riešením problému je kvalitná izolácia základov proti vlhkosti a to tak pri stavbe domu ako aj pri jeho rekonštrukcii.

Pre prevedenie prác na vašej stavbe vyberajte spoľahlivého dodávateľa. Presvedčte sa, že pri izolácii používa materiály odolné voči hnilobným procesom. Vďaka nim dobrá izolácia základov neprepúšťa vodu, paru, či vlhkosť zo zeme. Výhodou je, ak stavebná firma, ktorú vyberiete, vykonáva aj všetky ostatné činnosti a zemné práce súvisiace s izoláciou proti vlhkosti. Všetko tak vyriešite pod jednou strechou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.