Ako rozoznať kvalitné gélové nechty od nekvalitných?

Hovorí sa, že ak chcete zistiť, či sa žena o seba stará, pozrite sa jej na nechty. Predsa len, pekné ženské ruky sú stredobodom pozornosti takmer pri každej príležitosti – od zoznamovania, cez podpisovanie zmlúv, až po obyčajné držanie predmetov.

Je teda jasné, že starostlivosť o ruky nemôžete zanedbať. Mnohé z nás si dajú na nechtoch naozaj záležať a dychtivo sledujú všetky trendy vo farbách, zdobeniach, či tvaroch. Tento rok sú opäť v kurze gélové nechty, ktoré si ženy obľúbili najmä kvôli jednoduchej údržbe a tomu, že vyzerajú stále pekne a upravene. Túžba po dokonalých nechtoch vás však môže doviesť do nechtových štúdií, kde s výsledkom nebudete až tak veľmi spokojné. Ako teda rozpoznať profesionálnu prácu od nepodarkov a vyhnúť sa nekvalitným gélovým nechtom?

1. Zverte sa do rúk expertom

Odborný prístup v kvalitnom salóne spoznáte okamžite. Nielenže budete odchádzať s luxusnými nechtami, kvalifikované nechtárky vám veľmi rady poradia ako sa o nechty starať a zodpovedia na všetky vaše otázky.

Nič nepovie o nechtovom štúdiu viac, ako recenzie zákazníkov a fotky hotových nechtov. Už vďaka fotografii môžete veľmi rýchlo zistiť, či sa jedná o dobre odvedenú prácu. Neprofesionálne urobené nechty sú častokrát nepekné a pôsobia veľmi neprirodzene.

Lacné gélové nechty v Bratislave na Laurinskej ulici

2. Dobre sa pozrite na výsledok

Ako sme už spomínali vyššie, už prvý pohľad vám napovie, či sú nechty kvalitné alebo nie. Najvýraznejším ukazovateľom je samotný vzhľad nechtu – pokiaľ je necht príliš hrubý, nejednotný alebo hrboľatý, určite nebude kvalitný. Ďalšou známkou je, že tzv. C-oblúk pôsobí neprirodzene, je vysoký alebo práve naopak, namiesto C-oblúku sa vytvorí priehlbina. Postranné línie nemôžu byť rozšírené a dodávať nechtom zvončekový alebo lopatkový tvar.

3. Boľavé nechty okamžite odstráňte

Ak nechty bolia, štípu a pália, dajte si ich okamžite odstrániť. Môže sa stať, že vaše telo zle reaguje na gél alebo máte alergiu na nejakú látku, ktorú obsahuje. Väčšinou je to však práve kvôli nekvalitnému materiálu, ktorý sa používa v lacnejších štúdiách.

Profesionálne urobené gélové nechty vašim prirodzeným vôbec neuškodia, práve naopak. Mnohé UV gély dokonca obsahujú látky, ktoré ich dokážu dokonca aj spevniť. Nájsť kvalitu za rozumné ceny môže niekedy byť v hlavnom meste oriešok. Nail & Beauty Salon ARISTORA® ponúka návštevníčkam profesionálne služby na Laurinskej ulici, v centre Bratislavy

Rada na záver: Ak ste sa aj náhodou stretli s nekvalitnou prácou, v žiadnom prípade sa gélových nechtov nezbavujte násilím. Zabudnite na klieštiky, nožnice a všetky podobné domáce pomôcky a nechajte si ich odstrániť v salóne.