Samolepiaca ochrana ako to najlepšie riešenie pre vašu bezpečnosť

Bezpečnosť a ochrana zdravia sú v dnešnom svete veľmi dôležité veci, ktorých dodržiavanie v akomkoľvek sektore je viac než dôležité. Zaistiť ju ale nie je vždy jednoduché. Lepiaca bezpečnostná páska je preto najlepšou alternatívou k okamžitým riešeniam, ktoré sú na realizáciu možno viac náročné.

Napriek skutočnosti, že sa takáto lepiaca páska objavila už pred mnohými rokmi, spotrebitelia jej výhody a adhezívne vlastnosti s ňou spojené úplne nechápali. Dnes sa vďaka jednoduchej aplikácii môžete o nich presvedčiť priamo v praxi. Stačí si bezpečnostné kvalitné lepiace pásky vybrať u overeného dodávateľa.

Aké výhody vám takéto označenie prinesie?

Jedná sa o špeciálnu pásku, ktorej jedna strana je lepivá a ľahko na akýkoľvek povrch priľne a dobre slúži danému účelu. Vinylové pásky na báze PVC rôznych farieb s gumovým lepidlom sú na vyznačenie priestorov veľmi dobré riešenie. Vinylovú pásku na povrchu pevne drží špeciálne upravené lepidlo.

Výhody pások

Hlavné výhody pások, vďaka ktorým sa používajú v rôznych oblastiach, sú:

  • ľahké použitie;
  • spoľahlivosť;
  • sila;
  • nízke náklady;
  • odolnosť proti ultrafialovému žiareniu, vlhkosti, teplote a rozpúšťadlám;
  • trvanlivosť;
  • tesnosť.

Špeciálne pásky sú navrhnuté tak, aby riešili veľké množstvo problémov: od vykonávania rôznych opravárenských prác a inštalácie rôznych prvkov, ktoré vyžadujú špeciálne podmienky pripevnenia alebo ochrany, až po označenie podlahy v sklade a zvýraznenie nebezpečných vyčnievajúcich častí v oblasti prechodu.

Takéto pásky sa používajú na označovanie, izoláciu, počas elektrickej inštalácie, tesnenie škár, ako aj na balenie a ochranu tovaru pred vlhkosťou, svetlom alebo chemikáliami. Bezpečnosť je ale najdôležitejšia.

Špeciálne reflexné pásky

Špeciálne reflexné pásky sú materiály, ktoré sú nevyhnutné v rôznych oblastiach modernej výroby, napríklad: v stavebníctve, skladovaní, automobilovom a leteckom priemysle, a dokonca aj v domácich podmienkach sa bez nich často nezaobídete.

Reflexná páska patrí do triedy typu signálneho produktu. Úzke prúžky sa nanášajú na povrch predmetov, čím zvyšujú ich viditeľnosť v hmle. Ak na ne dopadnú svetlomety, pouličné svietidlo alebo baterka, pruhy rozžiaria. Vďaka schopnosti odrážať dopadajúce svetlo páska zviditeľňuje predmety, na ktoré je prilepená.

Pri použití reflexných prúžkov sa zvyšuje bezpečnosť, miera nehôd sa znižuje o 60 – 90 % a práca je omnoho efektívnejšia, ako kedykoľvek predtým. Preto neváhajte a vybavte si nimi firmu, v ktorej vám záleží na bezpečnosti práce a zamestnancov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.