Zlepšenie kariéry a ďalšie dobré dôvody, prečo sa učiť viaceré cudzie jazyky

Hovorenie v cudzom jazyku má zjavné, každodenné výhody, ako je zapôsobenie na priateľov a jeden z najsilnejších pocitov hrdosti a úspechu, aký môžete mať. Môže tiež otvoriť mnoho potenciálnych kariérnych dverí nielen z hľadiska výberu zamestnania, ale aj z hľadiska výberu destinácie pri hľadaní práce v zahraničí.

Aké ďalšie dôvody ľudí a aj vás môžu k učeniu cudzieho jazyka motivovať?

Získate lepšie platené miesto

Učenie sa nového jazyka je skvelý spôsob, ako sa odlíšiť od konkurencie. Ako sa svet stále viac globalizuje, dopyt po „cudzojazyčných reproduktoroch“ zo strany spoločností sa zvyšuje.

Učenie sa druhého jazyka prináša aj finančné výhody. Dokonca sa odhaduje, že viacjazyční ľudia  zarábajú o 8 % viac ako ich jednojazyční kolegovia. Takže, ak sa chcete dobre a s úspechom zamestnať, určite si nezabudnite, ideálne s pomocou kvalitnej jazykovej školy, doplniť tieto vedomosti.

Zlepšite si svoje zručnosti

Učenie sa nového jazyka tiež ukazuje, že máte množstvo ďalších zručností. Podľa štúdií sú viacjazyční ľudia lepší v riešení problémov, sú kreatívnejší a sú lepší multitaskeri. Všetky tieto zručnosti sú veľmi atraktívne pre každého potenciálneho zamestnávateľa, no určite ich využijete aj v dnešnom náročnom živote.

Učenie sa jazyka vám tiež pomáha byť tolerantnejšími. Môže vám tiež pomôcť ľahšie sa učiť ďalšie jazyky. Dôvera, ktorú získate, vám tiež môže pomôcť robiť veci, ktoré ste nikdy predtým nerobili, napríklad presťahovanie sa do zahraničia.

Môžete viac a bez problémov cestovať

Keď sa naučíte nový jazyk, otvorí sa vám úplne nová časť sveta, ktorú môžete ľahko preskúmať. Pamätajte, že ak hovoríte po anglicky, môžete komunikovať až s 20 % svetovej populácie, čo je v prepočte skvelá správa. Ak si tieto vedomosti celosvetovo uznávaného jazyka doplníte o dobrý kurz španielčiny, svet sa vám sprístupní ešte viac a zároveň získate viac možností aj na interakciu.

Schopnosť hovoriť viac ako jedným jazykom vám tiež otvára svet zábavy – schopnosť porozumieť medzinárodnému umeniu a literatúre, vďaka čomu môžete lepšie oceniť svet okolo vás. Tak si osvojenie cudzích jazykov určite neodkladajte na neskôr.