Ako si vybrať pracovné odevy, ktoré niečo vydržia?

Na mnohých pracoviskách je potrebné zabezpečiť zamestnancom pracovné odevy a pracovnú obuv. Aj tie sa predsa podpisujú pod ich spokojnosť a vysokú produktivitu. Aby sa vám lepšie vyberalo, pripravili sme pre vás prehľad základných vlastností kvalitných búndmontérok.

Pracovné bundy

Pri výbere pracovných odevov je potrebné myslieť predovšetkým na bezpečnosť a pohodlie zamestnancov. Preto by mali byť vyrobené z kvalitných materiálov. Takýto materiál pre pracovné bundy je pevný a oderu odolný.

Ak vaši zamestnanci pracujú vonku počas celého roka, pre prechodné obdobie vyberajte tenšie softshellové pracovné bundy.

Zimné pracovné bundy by mali mať nepremokavú úpravu s odolnosťou voči vetru. Výhodou je odnímateľná kapucňa, ktorá dostatočne ochráni aj pred vplyvom dažďa a snehu.

Reflexné prvky

Pracovné bundy by mali byť tiež vybavené reflexnými prvkami. A to najmä pri profesiách s rizikom úrazu. Reflexné prvky zabezpečia viditeľnosť pracovníkov aj pri zhoršených poveternostných podmienkach. Strih pracovnej bundy musí byť prispôsobený aj na náročný pohyb. Švy na namáhaných miestach by mali byť posilnené. Na trhu nájdete pracovné bundy vhodné na pracovisko aj na voľný čas.

Montérky

Ak vyberáte pre svojich zamestnancov montérky, máte na výber z niekoľkých možností. Môžete kúpiť montérky z čistej bavlny alebo v kombinácii s iným materiálom. Odolnosť tkaniny zlepšuje napríklad pridaný polyester.

Vhodné je posilnenie namáhaných miest — napríklad kolien, ďalšou vrstvou látky. Pre teplé prostredie a uzavreté prevádzky môžete vybrať aj montérkové kraťasy z priedušného materiálu. Čo sa strihu týka, môžete kúpiť montérky do pása alebo s náprsenkou na traky.

Praktickým pracovným oblečením sú tiež montérkové kombinézy. Pracovný odev doplníte vestami, tričkami či polokošeľami. Pre bezpečný pohyb na pracovisku na trhu nájdete aj pracovnú obuv, prilby, slúchadlá či iné ochranné prvky.