Potrebujete nový DPF filter? Nečakajte, kým bude príliš neskoro

Obnovené predpisy o kvalite ovzdušia za posledných desať rokov viedli k zníženiu znečistenia a riadeniu emisií z dieselových motorov, najmä u starších vozidiel. Avšak motorové vozidlá nie sú jedinými motormi poháňané dieselovým motorom, ktoré podliehajú prísnym emisným požiadavkám.

Záložné generátory naftového motora musia tiež dodržiavať normy kvality ovzdušia, a to aj vtedy, keď sú napájané len na obmedzené časové obdobie.

Pre vás je ale dôležité vedieť, v akom prípade je dobré si dať už váš filter na aute vyčistiť, a ktorá z možností je pre vás výhodnejšia.

Čo je DPF filter?

Univerzálny DPF filter je ako akýkoľvek iný filter, ktorý sa môže upchať časticami a po čase môže byť potrebné ho vyčistiť alebo dokonca vymeniť. Upozorní vás na to signálne znamenie a kontrolka na palubnej doske.

Potrebujete nový a čistejší?

Jedna z možností, ako tento problém vyriešiť je pasívna regenerácia, kedy sa jednotlivé a hlavne usadené častice pri určitej rýchlosti a teplote výfukových plynov spaľujú samé. Tiež tomu vie napomôcť aj úsporný štýl jazdy a vhodné pneumatiky. Inak to je ale v prípade, ak je zanesenie filtra už veľké natoľko, že potrebujete zvážiť jeho celú výmenu…

Vtedy si môžete nechať dať v servise vymeniť filter za úplne nový, ktorý vás ale môže stáť veľa peňazí. Ušetriť môžete na kvalitnom repase DPF filtra. Je vykonávaný na zariadeniach, ktoré boli testované Slovenskou legálnou metrológiou, čo je najvyššia garancia a záruka, že takto obnovený filter bude opäť fungovať ako nový.

Výhodou pri takomto spôsobe čistenia DPF filtra je, že zaplatíte oveľa menej, ako keby ste si kupovali úplne nový. Takže ide o efektívne riešenie s úsporou, ktorá sa dnes cení na každom jednom kroku, ktorý potom   bez následkov a škodlivosti k životnému prostrediu urobíte aj s vašim autom. Stačí si vybrať firmu, ktorá vám takýto lacný a kvalitný repas DPF filtra urobí a tešiť sa z bezpečnej a pohodlnej jazdy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.